Lucia Čermáková.
Lucia Čermáková. (Autor: Facebook FootGolf Slovakia)
Michal Šášky, TASR|7. jún 2023 o 07:31

Lucia Čermáková získala zlato.

ORLANDO. Slovenská reprezentantka Lucia Čermáková získala na MS vo footgolfe v americkom Orlande zlatú medailu v individuálnej súťaži žien.

Slovenka vyhrala štvorkolové zápolenie pred druhou hráčkou o päť kopov. Pri poslednom kope prežívala obrovské emócie.

"Telo sa mi trasie. Je to neuveriteľné," znelo pár slov, ktoré povedala domácemu moderátorovi počas priameho televízneho prenosu.

Pred záverečným dňom šampionátu bola pritom slovenská reprezentantka na druhom mieste. Predviedla však výborný výkon 9 kopov pod par ihriska a celkovo zaznamenala skóre -20.

Čermáková tak skompletizovala zbierku medailí slovenskej výpravy zo šampionátu. V tímoch mužov nad 45 rokov a žien získali Slováci striebro, muži bronz.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»VIDEO: Zimomriavky a slzy šťastia. Slovensko má majsterku sveta vo footgolfe