Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Lúčenie s európskou súťažou nedopadlo najlepšie

Nevýrazný výkon. Stretnutie s Brnom prinieslo dobrý basketbal len na začiatku. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 24. jan 2013 o 23:00

V poslednom vystúpení Stredoeurópskej ligy basketbalistky Spišskej Novej Vsi doma nestačili na súperky z Brna a prehrali 54:81.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V šiestom kole stredoeurópskej ligy žien privítali basketbalistky ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves na svojej palubovke súperky z Velosunu Brna. Výsledok už vážnejšie nemohol zamiešať poradím v skupine.

V prvom meraní síl týchto dvoch družstiev Brno zvíťazilo doma 79:60 a tak hlavnou motiváciou zverenkýň trénera Dávida Demečka bolo odplatiť túto prehru basketbalistkám z južnej Moravy.

Predzápasové odhodlania a vyhlásenia boli veľké, ale ostali len v šatni, lebo Spišiačky dokázali hrať vyrovnanú partiu len v prvej štvrtine, potom „odišli“.

„Posledné stretnutie v tejto súťaži pre nás nedopadlo najlepšie. Totálne sme vybuchli v obrane. Bola to pre nás príučka pred zápasmi play–off. Hlavne sa musíme zlepšiť v obrane,“ povedala po prehre 54:81 skúsená hráčka ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves Luisa Michulková.

Nemôže stačiť

Stretnutie stredoeurópskej súťaže s Brnom malo zároveň preveriť Spišiačky pred dôležitou časťou súťaže, keď v play–off budú bojovať o piate miesto. V sobotu v druhej časti extraligy začínajú doma proti Petržalke.

„Výkon proti Brnu zďaleka nemôže na Petržalku stačiť. Proti Brnu sme hrali veľmi slabo. Chýbala väčšia zohratosť. Je v tomto družstve ešte na čom pracovať a znova len zdôrazňujem, že zlepšiť sa musíme v obrane. Proti Petržalke zajtra musíme hrať ináč a lepšie,“ povedala Luisa Michulková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.