Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Ľubovňania nestačili v extralige proti Nitre

Domáca prehra. Hráči VKM v popredí nestačili na Nitru. (Autor: Peter Rindoš)
Peter Rindoš|Publikované 7. okt 2013 o 22:00

Volejbalistom Starej Ľubovne sa ani v druhom zápase extraligy nepodarilo bodovať.

Súperovi z Nitry, ktorý bol v zápase lepší, podľahli hladko 0:3. Už v najbližšom kole však očakávajú víťazstvo.

STARÁ ĽUBOVŇA. Domáci vedeli, že proti Nitre to nebudú mať jednoduché. Kolektív súpera je síce mladý, pár rokov však hráva spolu a v ostatných sezónach dosahuje dobré výsledky. Aj z tohto pohľadu preto prehra až tak mrzieť nemusí.

„Ak neprihráš, nevyhráš,“ poznamenal k domácej prehre tréner VKM Ján Senko, čím naznačil, že u jeho zverencov viazla hlavne prihrávka.

„V prvom sete sa nám ešte celkom darilo. Žiaľ, v koncovke sme si to prehrali sami,“ povedal k úvodnému dejstvu, keď domáci prehrali so súperom zo západného Slovenska najtesnejšie 24:26.

Domáci bojovali, súper však bol lepší

Samotný zápas mal svoj náboj i kvalitu. Výkon domácich napriek prehre nebol najhorší. Hráči na palubovke bojovali, snažili sa vyburcovať aj divákov.

„Hlavne v druhom a treťom sete bola Nitra jednoznačne lepšia v útoku. My sme si miestami prestali veriť,“ poznamenal J. Senko.

Dodal, že mužstvo sa stále potrebuje rozohrávať. Veď okrem jedného turnaja pred sezónou odohrali proti Nitre iba druhý zápas o výsledok.

„Verím, že pokračujúcou časťou sezóny sa to bude už len zlepšovať,“ dodal tréner.

S nováčikom chcú doma uspieť

Domáci veria, že s lepšou zohratosťou prídu aj výsledky. Káder Starej Ľubovne tento rok vyzerá sľubne, preto po úvodných dvoch prehrách - vo Svidníku a proti Nitre rozhodne nie je nič stratené.

„Doma privítame nováčika z Prievidze, preto sa bude patriť, aby sme vyhrali. Verím, že sa nám to s chlapcami podarí,“ naznačil tréner VKM.

Zápas Stará Ľubovňa – Prievidza sa hrá 12. októbra o 18. hodine v mestskej športovej hale.

Autor: Peter Rindoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.