Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Ľubovňa s Tatrami remizovala, so Stropkovom prehrala

Podtatranské derby. V zápase s Vysokými Tatrami sa zrodila remíza. (Autor: Marián Dic)
Sportnet|Publikované 23. apr 2013 o 00:00

V strede týždňa privítali štvrtoligoví futbalisti Starej Ľubovne Vysoké Tatry a v sobotu hostili Stropkov.

V strede týždňa privítali v jarnej premiére štvrtoligoví futbalisti Starej Ľubovne na domácej pôde v susedskom podtatranskom derby Vysoké Tatry a v sobotu potom hostili Stropkov.

STARÁ ĽUBOVŇA. Zverenci kouča Petra Drobňáka nastúpili do stretnutia s Vysokými Tatrami s jasným zámerom neponechať vôbec nič na náhodu a hneď od začiatku odvetnej časti bodovať naplno.

Naplniť stanovený cieľ sa im však bohužiaľ nepodarilo a napokon sa museli uspokojiť iba s bodom za remízu 1:1.

V zaujímavom súboji, v ktorom sa o konečnom výsledku rozhodlo po dvoch rýchlych góloch prakticky už v prvej päťminútovke, mali v ďalších fázach stretnutia síce domáci Staroľubovňania herne navrch, ale vo finálnej fáze ostali až do konca už bezradní.

Z dosiahnutej remízy ostal preto sklamaný aj domáci kormidelník Peter Drobňák, podľa ktorého sa na konečnom rezultáte vo veľkej miere podpísali nečakané chyby na obidvoch stranách.

„Do stretnutia sme vstúpili rázne, keď už v 3. minúte sa nám podarilo pekným gólom otvoriť skóre. Z vedenia sme sa však dlho netešili, pretože hostia po našej zbytočnej chybe v defenzívnej činnosti ihneď odpovedali. Po tomto vyrovnávajúcom okamihu sme síce mali prevažnú väčšinu hru pod kontrolou a loptu na svojich kopačkách, strhnúť vedenie na svoju stranu sme už nedokázali. Chlapcom však za predvedený výkon snahu uprieť absolútne nemožno, pretože aj každý z divákov, ktorý na tomto stretnutí bol, dá určite za pravdu, že celozápasovú územnú prevahu malo práve domáce mužstvo. Mrzieť nás ale zaiste môže neefektívna koncovka až do samého záveru merania síl, pričom sme si v niektorých fázach duelu dokázali vytvoriť ofenzívny, ale neplodný tlak. V niektorých rozhodujúcich momentoch nám nebolo vo finálnej fáze dopriate nečakanými verdiktmi, ktoré nalomili našu hernú pohodu. Súper pritom nemal v tomto zápase čo stratiť, a to bolo cítiť počas priebehu aj na ihrisku. V prevažnej miere bránil v defenzívnej činnosti s dostatočným počtom hráčov a my sme na tento ich organizovaný spôsob hry nenašli vhodný recept. V útočnej fáze sme sa v podobe víťazného gólu už nedokázali presadiť, čo nás zaiste veľmi mrzí, lebo ako ukázal celkový vývoj, bolo to stretnutie o chybách a rozhodujúcom góle,“ povedal tréner Drobňák.

V sobotu v zápase proti Stropkovu mužstvo Starej Ľubovne na domácom ihrisku neuspelo, ked nezískalo ani jediný bod. Výhru najtesnejším rozdielom pre hostí zabezpečil v úvode druhého polčasu Potoma.


Fakty

Stará Ľubovňa – Vysoké Tatry 1:1 (1:1)

Góly: 3. P. Drobňák – 4. Maťaš. ŽK: Štefaňák – Harčár, Pred 250 divákmi rozhodoval Bochnovič.

ST.ĽUBOVŇA: Bičuš – Vresilovič, Vandžura, Pekár, P. Drobňák – Foľvarský (57. Juraj Kosturko), Jozef Kosturko, Štefaňák, Krajňák – Selep (72. Ľ. Mariančík), M. Mariančík.

St. Ľubovňa - Stropkov 0:1 (0:0)

Gól: 56. Potoma, ŽK: Drobňák - Kovalčík. R: Ondrášek, 200 divákov.

ST. ĽUBOVŇA: Bičuš, Vresilovič, Vandžura, Pekár, Drobňák, Krajňák, Kosturko, Štefaňák, Foľvarský (54. Nemegut), Kosturko, Mariančík.

mdc


Súvisiace články