Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ľubovňa neuspela v Trenčíne po tajbrejku

Porážka od mladíkov. Hráči VKM ešte v decembri doma zdolali súpera hladko 3:0. Túto sobotu však utrpeli prehru. (Autor: Peter Rindoš)
Peter Rindoš|Publikované 21. jan 2013 o 23:00

Staroľubovňania po prvýkrát v sezóne podľahli mladíkom z Trenčína. Na jeho palubovke prehrali 2:3.

Staroľubovňania po prvýkrát v sezóne podľahli mladíkom z Trenčína. Na jeho palubovke prehrali v dramatickom zápase 2:3. Do extraligovej tabuľky v skupine o 5. až 9. miesto si tak pripísali jeden bod.

STARÁ ĽUBOVŇA. Mladí Trenčania, ktorí tiež reprezentujú Slovensko v kategórii kadetov, získali skalp VKM po prvýkrát v sezóne. Hostia nedokázali zabrať v závere piateho setu.

„Neodohrali sme najlepší zápas, no nebol to ani najhorší výkon. Škoda toho tajbrejku, najmä jeho záveru. Trenčín však podľa môjho názoru vyhral zaslúžene,“ zhodnotil sobotňajší duel Pavol Gurega, prezident VKM Stará Ľubovňa.

Trenčania iba pred niekoľkými dňami odohrali za kadetov Slovenska kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy.

V konkurencii silných Poliakov a Bulharov napokon zo skupiny nepostúpili, v zápasoch však preukazovali kvality.

Náboj a zohratosť preniesli mladíci aj do súboja proti Starej Ľubovni. „Bolo na nich vidieť, že išli kvalitatívne hore. Rozdiel bol najmä oproti našim predchádzajúcim vzájomným zápasom,“ podotkol P. Gurega.

Podľa neho sú Trenčania v prebiehajúcej sezóne už viac zohratí. „Náš sobotňajší súper, ale aj ostatné mužstvá trénujú dvakrát denne. S tým sa my nemôžeme porovnávať. Pracujeme v podmienkach, aké máme. Myslím, že výsledkovo sme na tom zatiaľ dobre.“

Hráčov čaká víkendová zaberačka

Už počas najbližšieho víkendu čaká na hráčov VKM Stará Ľubovňa poriadna zaberačka. V sobotu privítajú na svojej palubovke favorita z Prešova, hneď na druhý deň cestujú k súperovi do Nitry.

„Prešov má svoje kvality a bude určite favoritom. Chceme ho však čo najviac potrápiť. Ľahké to nebude ani v Nitre, ani tam sa však rozhodne nebudeme vzdávať,“ poznamenal prezident VKM.

Výsledky

Trenčín – VKM Stará Ľubovňa 3:2 (19, -18, 19, -21, 11). Zápas trval 112 minút, pred 50 divákmi ho rozhodovali Malík a Mokrý. Prešov – Nitra 3:0 (23, 22, 21)

Poradie nadstavbovej časti extraligy - skupina o 5. až 9. miesto: 5. Prešov 32 bodov, 6. Nitra 19 bodov, 7. Stará Ľubovňa 16 bodov, 8. Trenčín 5 bodov, 9. Žilina 5 bodov.

rin

Autor: Peter Rindoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.