Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Ľuboš Pagor oslávil návrat na ličartovský trávnik vyrovnávajúcim gólom

Sportnet|Publikované 22. sep 2002 o 22:00

Ličartovce - Naostatok obliekol Ľuboš Pagor dres Steel Transu v zápase minulej sezóny na ličartovskom ihrisku s Nitrou. Odvtedy tohto obávaného

strelca prenasledovali zranenia. Keď sa vystrábil z jedného, nešťastne si privodil druhé. V sobotu však po dlhom čase bol už stopercentne zdravotne fit a tak s ním tréner Vukušič mohol konečne rátať. Do základnej zostavy ho síce ešte nezaradil, no po prestávke už po ňom siahol. A bol to trénerov šťastný ťah, lebo práve Pagor svoj návrat na druholigový trávnik oslávil gólom, znamenajúcim pre Ličartovčanov aspoň záchranu bodu.

"Zápasovú prax som naberal už pohárovom stretnutí s Dubovou. Nuž a pred zápasom s Rimavskou Sobotou mi tréner povedal, že ma pošle na trávnik v závere súboja," vraví Ľ. Pagor (na fotografii uprostred klbka spoluhráčov) Na viac ešte nemáte azda natrénované? "Presne tak. Nič netreba uponáhľať. Radšej ísť postupnými krokmi a byť na ihrisku platným hráčom, ako sa tam pohybovať bez patričnej dávky fyzických síl." Hlad po futbale ste určite mali. Ten sa hádam i zvyšoval po nepremenených šanciach spoluhráčov... "To viete, že na lavičke sme s nimi žili. Škoda, mali sme dať z toľkých šancí v úvode aspoň dva góly a bol by pokoj. Chlapci ako keby boli urazili futbalovú šťastenu, ktorá sa od nich úplne odvrátila. Asi ešte v tom pohárovom stretnutí s Dubovou, kedy sme pozahadzovali tiež neuveriteľné..." S akými pocitmi sa vybieha futbalistovi, keď napriek evidentnej prevahe mužstvo prehráva? "S predstavou, že je s tým niečo treba urobiť. Osobne som veril, že i keď prehrávame 0:2, zápas otočíme v náš prospech. Veľa k tomu naozaj nechýbalo." Ľuboš Pagor bol tým, ktorý nadviazal na Majorošov gól a pohotovou hlavičkou vyrovnal. Na samom konci súboja mal na kopačke rozhodnutie ďalší striedajúci hráč Steel Transu Hrivňák. Prehodenie Benka mu nevyšlo. Ako by ste riešili podobnú situáciu vy? "Zrejme by som si loptu stlmil na prsiach a skúsil vybehnuvšieho brankára obstreliť krížnou strelou. Jožo Hrivňák sa rozhodol inak. Úmysel to veru nebol zlý. Len tú bránu "lobom" netrafil. Škoda, mohla to byť parádna bodka za gradujúcim výkonom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.