Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Ľubičania nezvládli druhý polčas, Kežmarčania v pohode

Sportnet|Publikované 9. okt 2006 o 22:00

RASLAVICE - ĽUBICA 5:1 (1:1)Diváci sledovali stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Ten prvý bol vzácne vyrovnaný. Úvodná polhodina veľa vzruchu

RASLAVICE - ĽUBICA 5:1 (1:1)

Diváci sledovali stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Ten prvý bol vzácne vyrovnaný. Úvodná polhodina veľa vzruchu pred oboma bránkami nepriniesla a vyloženejšiu gólovú príležitosť si nedokázal vytvoriť ani jeden z kolektívov. Až v 30. minúte po chybe hosťujúceho brankára, ktorému lopta vypadla z rúk sa dostali domáci do vedenia. Ľubičania sa však nevzdávali a v 41. minúte po peknej strele Krempaského z 20 metrov do šibenice sa im podarilo vyrovnať. Ani po obrátke toho mužstvá z futbalovej krásy veľa nepredviedli. Hostia sa prakticky nedostali už ani raz k vážnejšiemu ohrozeniu domácej svätyne. Domáci taktiež nepredvádzali nič mimoriadne, avšak dokázali stopercentne potrestať každú chybu súpera. Do 70. minúty bol stav stále vyrovnaný, no potom sa roztrhlo vrece s gólmi a na nešťastie všetky štyri padli do siete Ľubičanov. Najprv v 72. minúte po zlom vybehnutí a vyboxovaní lopty brankárom Schovajsom sa dostali domáci do vedenia a onedlho po prehlavičkovaní gólmana už viedli hostitelia 3:1. Po tomto momente hostia v snahe skorigovať nepriaznivý stav sa vysunuli viac dopredu a to bola voda na domáci mlyn. V 85. minúte pridali Raslavice z pokutového kopu štvrtú gólovú poistku a minútu pred koncom uzavreli skóre priemerného stretnutia.

Góly: 30. a 85. Artim (1 z 11 m), 72. Plančár, 78. Novák, 89. Šesták - 41. Krempaský. Pred 350 divákmi rozhodoval Hegedüs, ŽK: Novotný - D. Malich. ĽUBICA: Schovajsa - Labus, Krempaský, Vojtánek, Milaňák - Semivan (70. Heutchy), D. Malich, L. Kaprál - I. Malich, Kovalčík, M. Kaprál. (riso)

Štefan KAPRÁL (tréner Ľubice): Myslím si, že to bol remízový zápas, aj keď konečný výsledok tomu nezodpovedá. Ani z jednej strany to nebol oslňujúci výkon a prvé tri góly sme inkasovali po zaváhaní brankára. Chlapci sa však musia naučiť, že futbal sa hrá 90 a nie 70 minút. Dovtedy som bol s ich výkonom spokojný, v záverečnej dvadsaťminútovke však vonkoncom nie. (riso)

KEŽMAROK - KRAČÚNOVCE 3:0 (1:0)

Domáci kolektív, povzbudený úspešnými výsledkami z predchádzajúcich dvoch kôl chcel aj tentoraz pred zrakmi svojich priaznivcov zabodovať naplno a pokračovať v nastúpenom trende, čo sa mu aj po kvalitnom a odhodlanom výkone podarilo splniť. Priebeh zápasu sa už od úvodných minút niesol prevažne v réžii hostiteľov, ktorí svojmu súperovi vnútili svoj spôsob hry a takmer k ničomu ho nepustili. Ihneď v 1. minúte sa mohli domáci rýchlym gólom dostať do psychickej pohody, to keď R. Novák sa odhodlal z hranice šestnástky k priamej strele na hosťujúceho brankára, ktorá však skončila iba na brvne. Po tomto okamihu Kežmarčania vystupňovali tempo hry a veľmi nepríjemne zatápali hosťujúcej defenzíve, ktorá v niektorých prípadoch aj s potrebnou dávkou šťastia dokázala odvracať číhajúce nebezpečenstvo. Dobíjanie hosťujúcej brány prinieslo zaslúžené ovocie v 28. minúte, kedy dostal domácich do vedenia dobre umiestnenou strelou z hranice šestnástky Soľava, na ktorú brankár hostí nestačil zareagovať. Tento okamih Kežmarčanov ešte viac upokojil a vniesol na ich kopačky potrebné množstvo hernej pohody. V tej pokračovali hostitelia aj po zmene strán a neustále búšili do obranných hradieb hostí. Tí sa v týchto chvíľach spoliehali viac-menej na ojedinelé rýchle protiútoky, s ktorými si ale domáci zadáci s istotou poradili. Po hodine duelu však už hostitelia úplne hru ovládli a ostávalo len otázkou času, kedy sa im podarí zvýšiť náskok. V 70. minúte sa im to napokon podarilo aj zrealizovať, keď prudkú strelu Kalafuta zrazil hosťujúci Goč nešťastne za chrbát vlastného brankára. V záverečnej štvrťhodine boli domáci naďalej pri hernej ako aj streleckej chuti a v 77. minúte rozhodli o plne zaslúženom víťazstve rozdielom triedy, o ktoré sa postaral aktívny Bednarčík, keď dokázal dokonale zúžitkovať výborný center Kalafuta, aby následne elegantne prehodil gólmana hostí.

Góly: 28. Soľava, 70. Goč (vlastný), 77. Bednarčík. Pred 300 divákmi rozhodoval Svat, ŽK: Harčarík, Škurla (obaja Kračúnovce). KEŽMAROK: Pacanovský - Kalafut, Dolanský, Soľava, Marhefka - Pirhala (78. Šavel), M. Novák, Pavličko (84. Vida), R. Novák - Bednarčík, Munka (60. Bednár). (mdc)