Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Ľubica zabojuje o záchranu

Zajtra v Tepličke. Ľubicu čakajú kľúčové zápasy sezóny. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 9. jún 2012 o 00:00

Veľmi zaujímavý a napínavý až do konca bude boj o záchranu v piatej lige Podtatranskej. V pásme zostupu je viacero tímov, medzi nimi aj Ľubica.

Dve kolá pred koncom jej v tabuľke patrí tretie miesto odspodku, keď na svojom konte má iba o jeden bod viac ako predposledné Prakovce a posledná Spišská Nová Ves B.

ĽUBICA. Ohrozených je až šesť mužstiev, keďže ešte aj v tabuľke deviata Kluknava má pred rezervou Spišiakov iba päťbodový náskok. Okrem nej sú to ešte aj Hranovnica a Jaklovce.

V ostatnom kole sa Ľubičanom darilo, keď predviedli jeden zo svojich najlepších výkonov v celej jarnej časti. Kvalitného súpera z Helcmanoviec porazili doma jasne 4:1.

“Bol to z našej strany výborný výkon. Okrem gólov, ktoré sme dali, sme mali ďalšie šance. Najmä v prvom polčase sme mohli dať viac ako iba jeden gól. Po zmene strán sme hrali ešte lepšie. Hrali sme na troch útočníkov a to sa ukázalo ako správne. Sme radi, že sme toto stretnutie dotiahli do víťazného konca,” uviedol tréner Ľubičanov Štefan Kaprál.

Po obrátke ho dvoma presnými zásahmi potešil striedajúci Suchý. “Nastúpil do druhého polčasu a sme radi, že sa strelecky presadil. Súper hral tiež dobre, v prvom polčase mal dve gólové šance. Hlavne za stavu 1:0 bol blízko vyrovnania. My sme ale po dlhom čase konečne zahrali veľmi dobre,” naznačil kormidelník Ľubice.

V Tepličke potrebujú bodovať

Zajtra sa jeho mužstvo predstaví v ďalšom existenčnom zápase v Tepličke. V poslednom kole potom Ľubičania privítajú v podtatranskom derby Hranovnicu.

“Ideme do Tepličky, kde chceme zabodovať. Body nám treba ako soľ. Všetko je to na našich hráčoch. Ak sa zídeme v takej zostave ako naposledy doma, mohlo by sa nám to podariť. Pôjdu s nami aj dorastenci, lebo oni majú teraz voľno. Teplička je už zachránená, my sa teraz sústredíme na toto stretnutie a uvidíme, čo sa bude diať v poslednom kole. Čakajú nás dva kľúčové zápasy celej sezóny,” zdôraznil tréner Kaprál.

Jeho zverenci boli blízko k bodom už pred dvoma týždňami v Jaklovciach, kde však zbabrali úvod duelu. Rýchlo prehrávali 0:3 a hoci potom zabrali, stihli už len korigovať na konečných 3:4.

“Začali sme tam veľmi nezodpovedne, keď už v 18. minúte sme prehrávali 0:3. Táto strata ma mrzí najviac. Už tam však v druhom polčase boli náznaky zlepšenia i toho, že futbal hrať vieme. Treba len dať do toho trošku viac srdca a pobiť sa o to. Ak chlapci zopakujú výkon z ostatného zápasu s Helcmanovcami, verím, že naprázdno domov neprídeme,” dodal Kaprál.

Súvisiace články