Loptička v koncovkách poslúchala rivalov

Bodovali. Valalické stolné tenistky mohli byť spokojné po víťazstvách v extralige. (Autor: archív)
Sportnet|22. okt 2009 o 00:00

Z východoslovenských tímov, ktoré zasiahli do bojov v rámci 2. kola extraligy v stolnom tenise, mohol byť spokojný iba jeden. Ženský celok z Valalikov bodoval naplno za zelenými stolmi súperov.KOŠICE. Radosť svojim priaznivcom urobili teda iba zástupkyne nežného pohlavia, kým muži pohoreli.

Splnili predsavzatie

Hráčky STO splnili predsavzatie a papierovo slabšie súperky pokorili. Najprv sa predstavili vo Zvolene, kde vyhrali hladko 10:0. O zásahy sa pričinili Drotárová a Kraželová (obe získali po 3,5 boda), Takáčová (2) a Lacková (1). V druhom vystúpení v Ružomberku to bolo už náročnejšie, naše vyhrali 6:4. Kraželová nazbierala 3 body, Lacková, Drotárová a Takáčová po 1. "Kraželová urobila rozhodujúce víťazstvo, jeden zápas nevyšiel Drotárovej, keď sa musela zmieriť s tesnou prehrou 2:3. Viedli sme však od začiatku a potvrdili sme rolu favorita. Bolo však dobré, že po domácej prehre s Miňovcami získali dievčatá znovu sebavedomie a dostali sme sa do prvej šestky, čo je i náš zámer," poznamenal šéf STO Valaliky Imrich Svat.

Klamlivé výsledky

Horšie dopadli borci Lokomotívy Košice. V dueloch s ŠKST Bratislava i Holíčom A podľahli hladko 0:10, ale svedkovia meraní síl tvrdia, že to vôbec nebolo také jednoznačné, ako naznačujú výsledky. Proti ŠKST nastúpilo trio Poľa, Figeľ, Till (vo štvorhre hral Figeľ s Tillom). Na strane domácich favoritov sa predstavilo silné zoskupenie na čele s účastníkom ME Bardoňom, Číňanom Bai He (na domácom šampionáte svojej vlasti skončil v medzi 32 najlepšími) a dlhoročným mládežníckym reprezentantom Kobesom. "Najbližšie k úspešnému výsledku mal Figeľ, ktorý prehral s Bardoňom len 2:3 a sety boli doslova neuveriteľne vyrovnané. V rozhodujúcich momentoch Jakuba však loptička nechcela vôbec, žiaľ, poslúchať. Aj s Kobesom prehral po päťsetovej bitke. S tým istým rivalom prehral i Till 1:3, ale rovnako to bolo dramatické a v koncovke mal šťastie domáci hráč. Ja som zase uchmatol ako jediný aspoň jeden set čínskemu súperovi," konštatoval hrajúci tréner Peter Poľa. Proti áčku Holíča už kormidelník nenastúpil, šancu dostal po prvý raz Kováč. Hostitelia mali znovu silné kalibre (Palček je v slovenskej osmičke, Zajíc zase patrí medzi elitu v Česku a poruke bol i Číňan Yang Tei). "Figeľ podľahol Palčekovi 1:3 a nad Zajícom síce viedol 2:0, no napokon neobstál po výsledku 2:3. Till rovnako nestačil na Palčeka po napínavom priebehu 2:3," dodal P. Poľa, pričom si ťažkal viackrát na koncovky setov, ktoré lepšie zvládli víťazní pingpongisti. "Už je to pomaly otrepaná pesnička, ale naozaj neraz sme mali smolu." Najbližšie sa o dva týždne predstavia naši v Malackách, a potom ich bude hostiť holíčska béčko. Treba veriť, že sa šťastena k nim nezachová tak chladne ako naposledy.

Súvisiace články