Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Loky sa favoritom necíti, ale tri body chce brať

Kapitán verí, že dnes všetky body zostanú doma. (Autor: fb Lokomotíva)
Rudolf Rondzik|Publikované 20. sep 2018 o 22:00

Košičania by radi potvrdili víťazstvo zvonku a potešili priaznivcov peknou hrou.

KOŠICE. Po senzačnom víťazstve Košičanov v Komárne (2:0) v uplynulom kole II. ligy, keď si tipéri neveriacky pretierali oči a skalní futbalovej Lokomotívy mädlili od radosti dlane, čaká zverencov trénerskej dvojice Andrejko – Benkovský už dnes v 10. kole súper z kategórie nepríjemných.

Nie svojím súčasným postavením, veď Šamorín pred Lokomotívou s dvojbodovým náskokom sídli v tabuľke iba o dve poschodia vyššie, ale skutočnosťou, že modro-bielym tento súper doma vôbec nevyhovuje.

Kým v nadstavbovej časti predvlaňajšej sezóny mu v Družstevnej podľahli 2:3, vlaňajšok bol ešte krutejší s výsledkom 0:3.

Azda ich výhra nakopne

Súčasný kapitán a zároveň i posledný úspešný strelec do siete Šamorína na domácej tráve Patrik Zajac sa však touto bilanciou netrápi: „Našťastie, futbal nie je matematika ani štatistika a často nemá ani logiku, ako hovorí klasik. Čo bolo, bolo. Dnes je iný deň. Azda nás víťazstvo na komárňanskej pôde v tom čase u lídra 2. ligy správne nakoplo. Ukázalo nám, aké dôležité je dodržať taktické pokyny a vyhýbať sa fatálnym chybám, ktoré nás doposiaľ ´zdobili´. Kto okrem nás a najvernejších veril, že my si z pozície outsidera odvezieme všetky body od jednoznačného favorita?“

Takže poďme k dnešnému duelu. Nevyhnete sa určitému sebauspokojeniu po predchádzajúcom úspechu?

„Myslíte si, že si to môžeme dovoliť? Komárno je už minulosť. Favoritom sa určite necítime. Nám vstup do súťaže nevyšiel podľa predstáv. Ani našich, ani vedenia, ani našich fanúšikov. Máme teda čo robiť, aby sme si ich dôveru získali späť. Veľa radosti na našom štadióne sme im zatiaľ nedožičili. Veď čo znamená zatiaľ jediné víťazstvo nad Lipanmi 2:1 pred ich zrakmi? Preto považujeme dnešný stret za veľmi dôležitý. Jednak chceme potvrdiť tri body zvonku a zároveň našich priaznivcov potešiť peknou, ale aj úspešnou hrou. Našťastie, Šamorín patrí k tým futbalovejším tímom súťaže, takže verím, že to bude zaujímavý súboj s úspešným koncom pre nás,” optimisticky pozýva kapitán na dnešné popoludnie od 15.30 hod. futbalovú verejnosť.

Nálada v šatni sa zlepšila

Na tréningu mali obaja kormidelníci takmer kompletný káder. Otáznik visí iba nad Dušanom Kolekom pasujúcim sa so zdravotnými problémami.

Nálada v šatni sa, pochopiteľne, zlepšila, veď postavenie košického mužstva už nie je také bezútešné, hoci sa ešte stále krčí na poslednej priečke.

„Nie je to príjemný pohľad, ale všetci veríme, že sme z najhoršieho von. Imperatívom dnešného dňa je jednoznačne vyhnúť sa chybám. Nedať sa uniesť eufóriou z posledného úspechu, ale bojovať od prvej minúty do záverečného hvizdu rozhodcu. Potom musia ostať tri body doma,” ukončil svoje vyznanie Patrik Zajac.

Prisľúbil, že ani v návale bojovnosti neurobí taký priestupok, za ktorý by sa červenal, ako naposledy proti Lipanom, keď sa musel z trávnika po druhej žltej karte porúčať.

„Išiel som na doraz a asi som to prehnal. Najmä po prvej žltej som mal byť ostražitejší. Ale, chvalabohu, to vtedy výsledkovo skončilo dobre. Potom som chýbal v prehratom stretnutí so žilinskou rezervou, no tu by som už mohol s absenciami pre tento ročník skončiť, “ reagoval na podpichovačnú otázku, či sa mu to už viac nestane.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.