Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lokomotíve vyšla trénerská výmena

Košický klub zmenil kormidelníka. Už pod vedením Dušana Ujhelyho zdolala Lokomotíva v derby rezervu MFK. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 23. sep 2014 o 22:00

Témou druholigovej nedele bola náhla výmena na trénerskom poste v Lokomotíve.

Témou druholigovej nedele bola, okrem vcelku prekvapivého a pomerne jednoznačného výsledku „železničiarov“ v malom košickom derby s rezervou MFK 4:2, aj náhla výmena na trénerskom poste v Lokomotíve.

KOŠICE. Čo viedlo činovníkov bývalého slávneho československého klubu k takejto zmene tesne pred výkopom zápasu 9. kola ?

"S výsledkami v tejto sezóne nevládla spokojnosť, ale stále sme dúfali. Avšak po minulotýždňovej prehre v Michalovciach 0:3, po ktorej sme sa ocitli na samom dne tabuľky vzišlo rozhodnutie, že niečo sa udiať musí. Hľadali sme riešenie a ako najvyhovujúcejšie sa ponúkla výmena na trénerskej lavičke,“ rozhovoril sa manažér Alexander Sekula.

"Nie je jednoduché hľadať a nájsť vyhovujúceho kormidelníka v prebiehajúcej sezóne, a tak padla voľba na vlastné zdroje. Dušan Ujhely je s futbalom v Lokomotíve spojený doslova pupočnou šnúrou. Dlhodobo pôsobil v našich mládežníckych štruktúrach, niekoľko chlapcov pripravil do dresu tímu dospelých, pozná prostredie a prakticky všetkých hráčov, a tak išlo iba o jeho stanovisko. Výzvu prijal a my sme radi. Už aj preto, že mu vyšiel aj prvý krok a takýto impulz chlapci potrebovali. Čaká nás náročný duel v Prešove. Tatran nás teraz nečakane vystriedal na poslednej priečke a určite urobí všetko preto, aby tam neostal dlhodobo. Ale toto je už ich problém, my musíme riešiť naše,“ pozeral sa dopredu manažér.

K ďalšej zaujímavej zmene došlo i v kádri, keď do tímu pribudol futbalista so slušnými skúsenosťami Branislav Hanzeľ.

„O jeho kvalitách vieme dlhšie, veď hrával aj v Moldave proti nám. Navyše, jeho výkonnosť sme si overili pri sledovaní zápasu Šace, kde pôsobil naposledy a dohodli sme sa. Bol to výborný ťah, lebo práve v derby bol v troch góloch a navyše jeden sám dal,“ pochvaľoval si prestup na poslednú chvíľu A. Sekula.

Oslovili sme i čerstvého kormidelníka ekipy dospelej Lokomotívy Dušana Ujhelyho a ten neodmietol odôvodniť svoje rozhodnutie: „Nemal som veľa času na uvažovanie. Ponuka prišla po sobotňajšom dorasteneckom dueli dorastencov v Košickej Novej Vsi. Je to už dávno, čo som stál pri striedačke v pozícii kouča dospelých. Naposledy v roku 1998 ešte v prvej lige. A po takom dlhom čase prišla príležitosť niečo svojej láske vrátiť. Lebo o Lokomotíve môžem vravieť iba takto. Dohodli sme sa naozaj bleskovo predbežne do konca roka. Potom to prehodnotíme a uvidíme ako ďalej. Samozrejme, víťazný vstup vždy poteší, ale zároveň tvrdím, že jedna víťazná bitka vojnu nevyhráva. Už je to iba príjemná minulosť a koncentrovať sa treba na najbližšie meranie síl. Tatran nie je taký slabý ako hovorí súčasná tabuľka, takže nič ľahké nás v Prešove nečaká. Už v nedeľu sme urobili niekoľko kozmetických zmien v mužstve a tie sa vydarili. Je na nás, aby sme niečo vymysleli pre dobrý výsledok v Šariši. Paradoxne, stretnú sa nedávne bašty slovenského i československého futbalu, dnes s úplne inými starosťami. Škoda, že je to tak. Avšak verím, že nie natrvalo,“ zasníval si s nami D. Ujhely.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.