Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Lokomotíva vydrela body v oslabení

Výhra domácich. V tomto súboji brankár Rimavskej Soboty Prošovský pred Labunom ešte uspel, ale napokon dvakrát kapituloval a hráči z Gemera odchádzali s prázdnymi rukami. (Autor: Rudolf Rondzik)
Sportnet|Publikované 14. okt 2014 o 00:00

Pred duelom proti Rimavskej Sobote sa druholigoví futbalisti Lokomotívy pozerali na svojich súperov odspodu.

Pred nedeľným dôležitým duelom proti Rimavskej Sobote sa druholigoví futbalisti Lokomotívy pozerali na svojich súperov odspodu. A to im velilo v každom prípade zabodovať.

KOŠICE. „S takými pokynmi od trénera sme vybehli na zelený trávnik, hoci nás čakal neľahký súper. Od začiatku sme mali hrať agresívne a myslím, že sme jeho predstavy naplnili. Nik neľutoval krok, nezatvárali sme oči v súbojoch a neodťahovali sme z nich nohy,“ priznal ofenzívny stredopoliar Ronald Konkoľ.

A nebola to iba radosť z víťazstva 2:0, čo mu rozširovala očné zrenice. Obrovskú radosť neskrýval najmä z faktu, že sa mu podarilo vsietiť veľmi dôležitý prvý gól svojho tímu.

“Bola to moja druholigová strelecká ouvertúra medzi dospelými.Tréner ma pred zápasom do toho priam hnal, žeby bolo dobré už aj v áčku strelecky zažiariť. Prišlo to v správny čas, lebo tie body sme fakt potrebovali ako soľ,“ vyznával sa moldavský odchovanec.

Predstavoval si koncovku takto? „Veril som od prvého momentu, keď mi odišla lopta od kopačky, že to môže skončiť dobre. Vďaka Stanovi Cuprišinovi som sa dostal do výhodnej streleckej pozície a chcelo to iba dobre trafiť,“ vysvetlil jednoduchosť svojho počinu v 23. minúte iba 18–ročný Dušan.

Víťazstvo sa napriek pomerne rýchlemu vedeniu nerodilo ľahko. O to viac, že už v 36. min. sa z ihriska s červenou kartou porúčal Dušan Kolek.

Početnú výhodu chceli hostia samozrejme využiť. Nie div, že lopta sa nachádzala zväčša na ich kopačkách, ale narážali na sústredenú defenzívu domácich. Až nadišla 73. minúta a Martin Hloušek pociťoval cenný skalp.

Predchádzala mu však akcia Michala Vilkovského, ktorý iba desať minút predtým vystriedal zraneného Tomáša Labuna.

„Dostal som výbornú loptu od Kuba Giertla, po čiare som sa predieral do pokutového územia bližšie na dostrel, keď som sa dostal do kontaktu s protihráčom a skončil som na tráve. Rozhodca to posúdil ako faul a my sme dostali šancu, ktorú Maťo dokonale využil,“ vydýchol si spokojne o pár dní 23–ročný robustný útočník.

Posielal ho na ihrisko tréner s týmto zámerom? „Najdôležitejšou mojou úlohou bolo čím dlhšie udržať loptu na súperovej polovici. Mali sme toho vzadu dosť, veď takmer hodinu sme hrali oslabení. Plný zásah sme nutne potrebovali, veď vidíte, ako je spodná časť tabuľky našliapaná. Rozhodovať môže každý bod i gól, takže sme nesmeli zaváhať. Chvalabohu sa to podarilo a dali sme snáď zabudnúť na nepodarený výsledok s Bardejovom,“ s pokorou vyhodnotil práve skončenú drámu Michal Vitkovský.

Súvisiace články