Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Lokomotíva v závese vedúcej dvojice

Sportnet|Publikované 26. sep 2008 o 00:00

Dá sa povedať, že pozícia vedúcej dvojice celkov v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži je neotrasiteľná, keď pred svojimi súpermi majú dostatočný

náskok a tretia Lokomotíva Košice stráca najmenej - sedem bodov. Všetko sa to môže počas najbližšieho desiateho kola zmeniť, keď práve železničiari cestujú na trávnik lídra súťaže do Moldavy.

KOŠICE. Oba spomínané celky neprehrali v rade sedem stretnutí a pokiaľ Moldava má na svojom konte sedem víťazstiev, zverenci trénera Jozefa Knapíka iba päť a dve remízy. V ostatnom kole si však železničiari schuti zastrieľali a Vysoké Tatry poslali domov s najvyššou prehrou vonku za posledných niekoľko sezón.

Kapitán zavelil do útoku

Proti Vysokým Tatrám, ktoré doma prehrali so Svidníkom, začali veľkým náporom, ktorý však nepriniesol ovocie v podobe gólu. Práve naopak, inkasovali, ale nezaskočilo ich to. Skôr zmobilizovalo a kapitán Albín Mišenčík zavelil do útoku, keď strelil vyrovnávajúci gól. "Vôbec sme nečakali, že môžeme z prvého protiútoku inkasovať gól, ale Kakaščík to veľmi dobre zasekol a ponúkol spoluhráčovi gól. Bol to šok, ale v prvom polčase sme hrali veľmi dobre a vedeli sme, že je v našich silách vyrovnať a otočiť nepriaznivý stav. Mali sme hru pod kontrolou a hostí až na jednu šancu sme do ničoho nepustili. Mali sme dostatok šancí, z ktorých dve skončili v sieti. Ak by sme viedli pri tých šanciach vyšším rozdielom, nikoho by to neprekvapilo," hovorí kapitán A. Mišenčík. V drese košickej Lokomotívy dal druhý gól, ktorý považuje za dôležitý pre zvrat v zápase. "Prvý som dal v Šaci, ale pri skóre 8:0 nebol rozhodujúci. Teraz má svoju cenu a som rád, že som zužitkoval Zajacovu prihrávku. V každom stretnutí sa snažím usmerniť spoluhráčov, prípadne streliť gól. Teraz to vyšlo a po vyrovnaní sme boli istejší v osobných súbojoch a dali aj ďalšie góly," vrátil sa k poslednému víťazstvu kapitán železničiarov.

Nová svetelná tabuľa

Aj keď železničiari nemajú vlastný domáci stánok, ich prechodným je futbalový štadión v Nižnej Myšli, ktorému sa snažia dať nový šat. V uplynulých dňoch sa urobilo na štadióne kus práce nielen na trávniku, ale aj na budove a samotnom areáli. Ten by mal byť čoskoro oplotený a jednou z noviniek je aj nová svetelná tabuľa. Priaznivci a fanúšikovia si na jej spustenie museli dlhšie počkať, ale ich radosť bola o to väčšia, keď ju hráči pokrstili hladkým víťazstvom nad Vysokými Tatrami.

Nemajú čo stratiť

Žreb najbližšieho kola dal dohromady opäť zaujímavé dvojice z čela tabuľky. Moldava ako líder súťaže hostí tretiu košickú Lokomotívy, druhý Bardejov štvrté Spišské Podhradie. V prípade úspechu domácich celkov sa bodová priepasť medzi vedúcou dvojicou a ďalšími celkami môže zvýšiť. Futbal je však fenomém, ktorý dokáže zamiešať kartami a obrátiť papierové predpoklady naruby. "Necestujeme v porazeneckej nálade, chceme si zahrať futbal s dobrým súperom a môžeme len prekvapiť. Neprehrali sme sedem stretnutí, čo len ukazuje, že futbal vieme hrať a radi by sme to potvrdili. Rešpektujeme silu súpera, ktorý má skúsenejší káder, ale derby má stále svoju príchuť," hovorí A. Mišenčík. V tomto zápase pôjde nielen o body, ale aj o prestíž, veď v drese Moldavy hrá viacero hráčov z Košíc, čo dáva nedeľňajšiemu stretnutiu ďalší náboj.

Súvisiace články