Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lokomotíva stále na čele, Dunajplavba stiahla dva body

Sportnet|Publikované 14. nov 2008 o 23:00

Lokomotíva Košice sa po víťazstvách v prvých dvoch kolách Slovenskej dorasteneckej ligy (SDL) v zápasení voľným štýlom musela tentoraz skloniť pred

svojím najväčším súperom z Bratislavy, ktorému domáci zápasníci podľahli v sobotu tesne o dva body.

KOŠICE. Košičania sú však stále na čele súťaže, čo im pred záverečným, 4. kolom 29. novembra na žinenkách v Bratislave, dáva veľkú šancu získať po ročnej pauze dorastenecký primát. Domáci borci nastúpili v takmer totožnom zložení, v akom sa predstavili v 2. kole SDL v Rimavskej Sobote. Dunajplavba prišla do Košíc v najsilnejšom zložení, keď nechýbali ani najväčšie opory nášho súpera, Ollé a Jaloviar, ktorí vyhrali svoje váhové kategórie do 69, resp. 96 kg.

Slabinou kategória do 54 kg

Z Košičanov opäť naplno bodoval mladý Dávid Berdis vo váhovej kategórii do 46 kg, v ktorej nedal svojim súperom žiadnu šancu. Plný počet bodov pripísal pre domácich aj Peter Pastor vo váhe do 50 kg, keď po dobrom a najmä taktickom výkone porazil Bratislavčana Meszároša. Najväčšou slabinou domácej Lokomotívy sa ukázala váhová katerória do 54 kg, v ktorej si jej borci, Jakub Gazda a Jakub Sciranka vybojovali len 3., resp. 4. miesto. Bratia Patrik a Ronald Vrábelovci podali vo váhe do 58 kg štandardné výkony, ktoré im však na najvyššiu priečku nestačili a museli sa uspokojiť s 2. a 3. miestom. Matúš Jún narazil v boji o 1. miesto na staršieho a skúsenejšieho Ollého, s ktorým najmä v prvej perióde podal výborný výkon a bol mu vyrovnaným súperom. V ďalšej časti súboja sa už preukázali skúsenosti Bratislavčana, ktorý si víťazstvo s prehľadom udržal. Váhy do 76 a 85 kilogramov úplne ovládli borci Lokomotívy, keď si v oboch pripísali "double". Potešujúci bol najmä výkon Michaela Bodnára proti Deákovi. Bodnár sa o tri roky staršieho súpera nezľakol a potvrdil tak svoju stúpajúcu výkonnosť. Po takmer ročnej pauze sa na žinenku vrátil aj starší z bratov Scirankovcov - Martin, ktorý zaznamenal víťazstvo nad oddielovým kolegom Jaroslavom Kordaničom po veľmi tesnom a napínavom priebehu. V najťažšej hmotnostnej kategórii potešila výhra Ondreja Kačmárika nad Molnárom po urputnom boji.

Štyri body náskoku

"Bratislava, ktorá k nám prišla v najsilnejšej zostave, stiahla náš náskok na štyri body. Body sme stratili najmä vo váhe do 54 kilogramov, kde sa slabšími výkonmi prezentovali Gazda a Sciranka. Práve tieto body nám môžu v konečnom účtovaní chýbať. Verím však, že štvorbodový náskok udržíme. Naopak, veľmi dobre zápasil Matúš Jún s Ollém, ktorého dvakrát obehol a získal tri body. No Ollé je zápasník, ktorý bojuje do poslednej sekundy. Matúš však podal dobrý výkon. Veľmi dobre zápasili aj Matej Deák, Michael Bodnár a Martin Sciranka, ktorí potvrdili svoju kvalitu," komentoval vystúpenie svojich borcov tréner dorastencov Lokomotívy Košice Gabriel Juhás.

Umiestnenie dorastencov Lokomotívy Košice v 3. kole SDL - do 46 kg: 1. D. Berdis, do 50 kg: 1. P. Pástor, do 54 kg: 3. J. Gazda, 4. J. Sciranka, do 58 kg: 2. P. Vrábel, 3. R. Vrábel, do 63 kg: bez obsadenia, do 69 kg: 2. M. Jún, do 76 kg: 1. M. Deák, 2. M. Bodnár, do 85 kg: 1. M. Sciranka, 2. J. Kordanič, do 96 kg: bez obsadenia, do 120 kg: 2. O. Kačmárik.

Poradie družstiev v 3. kole SDL: 1. Dunajplavba Bratislava 66 b., 2. Lokomotíva Košice 64, 3. Snina 37, 4. R. Sobota 15.

Poradie družstiev po 3. kole SDL: 1. Lokomotíva 182, 2. Dunajplavba 178, 3. Snina 103, 4. R. Sobota 59, 5. Prievidza 48.

(mh)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.