Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lokomotíva prevalcovala Topoľany

Sportnet|Publikované 25. aug 2008 o 22:00

Košická Lokomotíva sa pomalšie rozbieha v novej sezóne, ale prvú tretinu jesennej časti uzavrela po solídnom výkone vysokým víťazstvom nad Topoľanmi

5:1. Neprehrali v rade tretí zápas a z dolných poschodí sa postupne šplhajú vyššie.

KOŠICE. Po piatom kole si polepšili o štyri priečky a patrí im stred tabuľky. Náročný anglický týždeň zvládli dobre, hoci trénera mrzí stredajšia remíza na trávniku nováčika, kde dva body stratili. Predsa len si na svoje konto pripísali sedem z deviatich možných bodov.

Výsledok potešil

Proti víťazovi regionálnej časti Slovenského pohára vyrukovali železničiari bez rešpektu a od úvodných minút získali územnú prevahu. Stredová formácia na čele so skúseným Mišenčíkom zásobovala útočný dvojzáprah množstvom prihrávok a domáci dostali súpera pod tlak, avšak mužom sa svojom mieste bol brankár Komenda. Napriek dvom gólom najmenej ďalšie dva-tri zneškodnil. Po zmene strán sa gólové vrece predsa len roztrhlo a diváci videli štyri góly. Po hladkom víťazstve bol domáci tréner Jozef Knapík spokojný s výsledkom aj hrou, ktorá podľa neho má stále menšie rezervy. "Aj s odstupom času ma mrzí stredajšia remíza s nováčikom. Pri mužstve som krátko a nedokázal som ešte prebudiť hráčov k takému výkonu, ako si predstavujem. V tomto zápase sme sa tomu priblížili a verím, že už naberieme ten správny a víťazný kurz, ktorý potvrdíme v najbližších kolách. Radi by sme získali stratené body z prvých dvoch kôl," prezradil J. Knapík. Verí, že mančaft sa zmobilizuje a bude podávať stále lepšie výkony, ktoré im prinesú aj želaný bodový efekt. "Aj keď súper v ostatnom kole vysoko vyhral, nemal som žiadne obavy, že nevyhráme. Veril som, že sa dokážeme presadiť, len ma mrzí inkasovaný gól. Chlapcov som upozorňoval, aby v obrane hrali zodpovedne a zbytočne sme neinkasovali. Žiaľ, chybička prišla a niekoľko ich bolo aj v našej hre, ale ináč ma výkon a výsledok potešil. Počas týždňa sa budeme venovať tým herným činnostiam, kde sme teraz urobili niekoľko chýb," dodal J. Knapík.

V III. lige toľko gólov ešte nedostali

Topoľany po vysokom domácom víťazstve cestovali na duel s Lokomotívou po hladkom domácom víťazstve 5:1 nad Svidníkom s dostatočným sebavedomím, avšak na ihrisku to nebolo badať. Herne zaostali a nechali domácim dostatok priestoru na kombináciu, ktorí to aj využili. V prvom dejstve sa väčšinou bránili a nebyť slabšej koncovky košických strelcov, skóre mohlo byť aj vyššie. Po zmene strán, keď sa hra trocha vyrovnala, mali niekoľko šancí a striedajúci Geroč dosiahol čestný úspech. Po nie najpresvedčivejšom výkone odchádzali domov s doteraz najvyššou prehrou, lebo podľa slov predsedu klubu päť gólov v tretej lige inkasovali prvý raz. "Po stredajšom výkone a víťazstve je to pre nás poriadny výprask. Očakávali sme ťažký zápas, ale päť gólov je silná káva. Pri šanciach domácich je to ešte prijateľný výsledok. Jediný z nášho celku, ktorý spĺňal prísnejšie kritériá, bol brankár Komenda - zabránil ďalším gólom. Počas prestávky som chlapcom hovoril, aby sa pokúsili dať kontaktný gól, žiaľ, ten sme hneď inkasovali my. Za stavu 3:0 domáci zvoľnili, hra sa vyrovnala a útoky striedali na obe strany. Mali sme možnosť výsledok skorigovať, ale aj domáci sa mohli presadiť. Neviem si vysvetliť náš výkon a som z toho veľmi sklamaný," konštatoval tréner Martin Melnik. Jeho zverenci dosiahli v dvoch stretnutiach skóre 6:6, čo svedčí o nevyrovnanosti výkonov. "Potvrdili sa slová pána Pospíchala, že futbal nemá logiku, keď v priebehu troch dní sme išli z 5:1 na 1:5. Chlapci zápas nezvládli tak ako domáci, ktorí sa dobre pripravili. Do prestávky nám nedali veľa priestoru, výborne dostupovali a stále boli krok pred nami," dodal M. Melník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.