Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lokomotíva naberá na obrátkach

Sportnet|Publikované 5. sep 2008 o 22:00

Po dvoch prehrách na súperových trávnikoch sa futbalisti košickej Lokomotívy v ďalších štyroch kolách bodovo presadili vyšplhali na šiestu priečku

treťoligového peletónu.

KOŠICE. V ostatnom kole zaujali na trávniku beznádejne posledného celku Šaca-Brekov vysokým osemgólovým víťazstvom a najbližšiemu súperovi poslali solídnu vizitku. Dnes popoludní v Nižnej Myšli hostia pivovarníkov z Veľkého Šariša, ktorým sa príliš nedarí a hlavne ich defenzíva stojí na vratkých základoch. Svedčí o tom počet inkasovaných gólov, čo je v priemere na jeden zápas 1,8. V minulosti to nebývalo zvykom. "Musíme hľadať riešenie, aby sme vystužili defenzívu celého mužstva, aby sme si vylepšili našu nepriaznivú bilanciu," hovorí tréner Martin Vasiľ. V uplynulom kole uhrali doma bezgólovú remízu, čo trénera potešilo, ale na druhej strane výsledok Lokomotívy trocha zaskočil.

Získali dvojicu hráčov

Výkony aj výsledky železničiarov naznačujú, že mužstvo sa pomaly dostáva do starých koľají, hrá v pohode a hoci ťažší súperi ich ešte len čakajú nálada v kabíne je veľmi dobrá. Konkurenciu v mančafte by mali v najbližších dňoch zvýšiť dvaja hráči, ktorí pôsobili v zahraničí. Nahlas sa hovorí o príchode Davida Lipnického a Tomáša Ivana, ktorí by mali posilniť obranu a stredovú formáciu. Nie je vylúčené, že obaja v najbližších dňoch nastúpiť a zvýšiť údernú silu mančaftu. Po vysokom víťazstve je Lokomotíva nabažená a rada by v domácom prostredí potvrdila výsledok zo Šace. S výsledkom aj výkonom mužstva môže byť kormidelník Jozef Knapík, avšak ako priznal stále je čo zlepšovať. "Nič iné ako víťazstvo sme si v ostatnom kole nepripúšťali. Chceme vyhrať aj dnes, aby sme do Moldavy cestovali dostatočne sebavedomí," priznal J. Knapík. Jeho zverenci sú vysokom víťazstve jasným favoritom aj v dnešnom popoludňajšom stretnutí, ktoré iste nebude pre nich žiadnou prechádzkou, hoci pivovarníci zatiaľ veľa zo svojho futbalového umenia neukázali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.