Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lokomotíva dominovala na trávniku Bardejova

Sportnet|Publikované 3. jún 2012 o 22:00

Hornošarišania si štvorgólovú prehru doma na nulu ani nepamätajú, no takú, akú utrpeli v 30. kole, si zaknihujú.

Očakávané oslavy deväťdesiat rokov futbalu v meste sa zatiaľ odkladajú na neurčito.

BARDEJOV. Lokomotíva využila druhý rohový kop na strelenie vedúceho gólu, keď Kaminský bez problémov z päťky poslal hlavou loptu do siete Molčana.

Hrali sústredene v defenzíve, narúšali domáce kombinácie v strede, ktorým chýbala istota, sebavedomie a najmä moment prekvapenia vo finálnych činnostiach.

Aj keď sa viac hralo na polovici Košíc, štvorica záložníkov sa dostávala do bezradných situácií, ktoré nedokázali vyriešiť. Vysokí, technickí dobre pripravení a rýchlejší hostia sa spoliehali najmä na protiútoky, ktoré, ako sa neskôr ukázalo, postupne rozleptali doteraz piliere mužstva, zadné rady.

Hostia odpovedali na Palšovu hlavičku do rúk brankára zvýšenou aktivitou, keď získavali lopty najmä od Semana i L. Zápotoku, tí sa nedokázali presadiť v hre jeden na jedného.

Vysoké lopty končili na súperových hlavách. Iskierku nádeje vykresal Vaščák v 44. min., unikol zadákom, no mieril len do žrde a odrazenú loptu Tomko nastrelil do obrancu.

Nepomohli striedania i preskupenia hráčov, takticky lepšie pripravený súper sa ľahko dostával do zakončenia. Vyrovnanie mal na kopačkách Andraščík v 60. min., stratou lopty dal šancu hosťom na brejk a Král poslal domácich do kolien.

A keď ani po Grohoľovom ojedinelom úniku Vaščák sa nepresadil, hostia predviedli celý svoj kvalitný repertoár. Získali loptu od T. Zápotoku a Chmelo zvyšoval na rozdiel triedy.

Desať minút pred koncom brankár Molčan inkasoval štvrtý gól, keď ho lobom z priameho kopu prekvapil Kaminský a tribúna zostala poloprázdna.

Kukulský sa ospravedlňuje

Asistent trénera Bardejova Jozef Kukulský po stretnutí netajil sklamanie: „Nielen ja, ale ani nikto z hráčov i divákov, ktorých prišlo neúrekom, nečakali takýto priebeh i výsledok. Chcem sa za to fanúšikom ospravedlniť. Mali sme byť lepší a potvrdiť postup a my zbabreme zápas. Lokomotíva ukázala futbalovú kvalitu, srdce, vyšlo im všetko, na čo siahli a zaslúžene vyhrali. Nezvaľoval by som to na dvoch, troch hráčov, či stredovú formáciu. Góly čakáme nielen od Vaščáka, ale aj Cuprišina i Tomka, ktorí sa pohybujú na hrote. Keby sme vyrovnali, či znížili, možno by to pomohlo. No neboli sme aktívni, trápili sa. Postup máme vo svojich rukách. Je na nás, aby sme zo šiestich bodov uhrali štyri a udržali 1. miesto. ”

Takýto výsledok nečakal ani tréner Lokomotívy Košice Jaroslav Galko, no zámer im vyšiel: „Aj keď domáci zo začiatku mali viac z hry, no my sme si verili najmä v strede ihriska. Najmä Paulovčák si mal viac všímať Semana a splnil to do bodky. Chmelo, Pavlovčák i Ondira ovládli tento priestor a to rozhodlo. Dobre sme zakombinovali a pomohol aj gól zo štandardnej situácie. Naši v defenzíve Kaminský, Grűnvaldský i Chmelo majú svoju kvalitu najmä pri štandardkách. Už v úvode som videl, že Seman s L. Zápotokom nie sú vo svojej koži. S Vaščákom sú to kľúčoví hráči a vo finálnej fáze zlyhali, aj keď mali šancu na vyrovnanie. Tomko sa neskôr presťahoval do defenzívy a Cuprišin sa poriadne nestretol s loptou. Bardejov si touto prehrou poriadne skomplikoval, lebo najbližšie hrajú v Košiciach.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.