Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lojka: Brankár je na to, aby aj niečo chytil

Miloš Lojka. Aj v tomto prípade zabránil gólu. (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 5. aug 2014 o 22:00

V ouvertúre sa v meste pod Sninským kameňom očakáva pekná divácka kulisa.SNINA. Úvod treťoligovej sezóny je stanovený na „anglický“ týždeň, a tak po víkende je druhé kolo na programe hneď v stredu. Na sninskom trávniku privítajú Vranov.

Muž zápasu

Z derby v Humennom si sninská výprava na spiatočnú cestu pribalila bodík, s ktorým bola spokojnosť. Jedným z hlavných strojcov výsledkovej deľby bol brankár Lojka. Jeho výkon ocenil aj tréner.

„Miloš nás podržal, najmä v druhom polčase, keď malo viac z hry Humenné, s tým súviselo viac šancí, centrov do šestnástky, striel. Nie každú situáciu naša obrana riešila dobre, ale vždy sa objavil jeho zákrok, čo nás výsledkovo udržalo nad vodou. Stručne ho možno nazvať mužom zápasu,“ vystrúhal František Hanc poklonu po derby pre svojho zverenca medzi žrďami.

Prvoradá skromnosť

Dvadsaťdvaročný urastený sninský gólman sa však slovám chvály staval skromne.

„Brankár je na to, aby aj niečo chytil. Že mi zopár zákrokov vyšlo ma teší, na druhej strane som mohol lepšie riešiť situáciu pred naším inkasovaným gólom,“ podotkol Miloš Lojka.

A ako vnímal samotné derby?

„Do zápasu sme vstúpili slabo, pomohol nám však gól a domácim sme do prestávky veľa nedovolili. V druhom polčase bola humenská aktivita výraznejšia, viackrát bolo v našej šestnástke horúco, ale všetko mi vyšlo,“ dodal v derby sninský muž číslo jeden, na chrbte s číslom dvadsaťjeden...

Rešpekt i odhodlanie

V dnešnom druhom kole sa Sninčania predstavia na svojom trávniku, v domácej ouvertúre privítajú Vranov...

„Opäť nás čaká súper z vyššej súťaže. Svoje kvality Vranov ukázal hneď v prvom zápase sezóny, keďže doma porazil Spišskú Novú Ves, ktorá v uplynulej sezóne v našej súťaži dominovala. Vranovčania obmenili káder, majú v ňom viacero ukrajinských mien. Rešpekt dopĺňame odhodlaním, verím, že tento zápas priláka početnú divácku kulisu, ktorú nechceme sklamať,“ poznamenal František Hanc, tréner MFK Snina.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.