Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Lístky na olympiádu sa možno budú rozdávať

Peter Fukatsch|18. aug 2004 o 00:00

Pozornosť slovenských športových fanúšikov sa včera na aténskej olympiáde upriamila na vodnoslalomový kanál a tenisové dvorce.

Jediná diváčka sedela v hľadisku pred finále súťaže šermiarov. Návštevnosť je zatiaľ jedným z najväčších sklamaní hier. FOTO - REUTERS

Pozornosť slovenských športových fanúšikov sa včera na aténskej olympiáde upriamila na vodnoslalomový kanál a tenisové dvorce.

Z prvého možno oznámiť iba dobré správy - Martikán, Kaliská i Stacherová bez problémov postúpili. Z druhého, žiaľ, jóbovky. Náš tenis dohral. Hantuchová prehrala so Švajčiarkou Schnyderovou, Hrbatý s Američanom Dentom a pre pár Husárová - Hantuchová sa tiež stala osudná dvojica z alpskej krajiny. Slovenky podľahli Schnyderovej s Casanovovou.

Napriek tomu Švajčiari plačú. Ich idol, svetová jednotka Roger Federer, prehral v druhom kole s nenasadeným Čechom Tomášom Berdychom.

Gréci zápasia s ďalším problémom, s ktorým tak trochu rátali. Diváci chodia na štadióny, iba keď súťažia domáci. Predpoludním sú tribúny prázdne. Organizátorská krajina pritom získala druhé zlato. A zase nečakané. Po skokanoch do vody Siranidisovi a Bimosovi vyhral džudista s krásnym antickým menom Ilias Iliadis, hoci v krstnom liste má 17-ročný borec napísané niečo iné, lebo pochádza z Gruzínska a po grécky ani nevie.

Na štadióne Panthinaikó, ktorý postavili pred 108 rokmi na hry I. olympiády, už tretí deň súťažia lukostrelci bez kulisy. V roku 1896 chodilo naň denne takmer 60-tisíc divákov. Maratónskeho víťaza Spyrosa Louisa vítalo ešte viac nadšencov.

Šéfka Aténskeho olympijského výboru Gianna Daskalakiová-Angelopulosová s blížiacim sa dátumom otvorenia denne hrdo hlásila, ako idú na odbyt vstupenky s pripomienkou, že ešte sú. Burcovala diplomaticky, dnes uvažujú usporiadatelia aj o tom, že lístky budú rozdávať. Zatiaľ ešte váhajú, veria, že v Grékoch sa napokon prebudí národné cítenie.

Súvisiace články