Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

LIST ČITATEĽA (č.1)

Sportnet|Publikované 8. nov 2005 o 23:00

Nedá mi nereagovať na výrok DK v úradnej správe uverejnenej v piatok 4.11.2005. Na návrh DK ŠTK kontumuje zápas Slovinky Olcnava z 0:2 na 3:0!

Dôvod: neoprávnený štart hráča po 4. žltej karte. Ďalej nasledujú ďalšie tresty pre vedúcich a kapitána mužstva. Všetko je v poriadku pokiaľ nezoberiete do rúk ÚS zo 28.10.2005 a hľadáme zastavenie činnosti pre hráča Olcnavy. Je ÚS právoplatný doklad pre mužstvá, ktoré štartujú v súťažiach, ktoré riadi SOFZ?

Proti je formulka v SP za štart hráča je zodpovedný vedúci mužstva. Ale pýtam sa? Kto nesie zodpovednosť za to, že niečo chýbalo v ÚS? Je to v poriadku? Kto nesie zodpovednosť za to, že niečo chýbalo v ÚS?

Veď na činnosť DK, ŠTK, KR prispievajú kluby zo štartovného. Tieto komisie sú tu pre kluby a preto by mali podávať informácie potrebné na chod klubu v ÚS. Niekto na niečo zabudol, no trest dostal klub!

Zamyslite sa páni komisári, či môžete povedať: "Ja som bez viny! Veď aj vy máte nejaké povinnosti, ktoré si musíte plniť a byť za niečo zodpovední. Nie iba sa skrývať za SP a striasť sa viny?!

Na záver.

Po odpykaní trestu požiadame o zrušenie kontumácie za neoprávnený štart hráča! Dôvod?

Zápas Olcnava Kluknava štart hráča Kluknavy mladšieho ako 18. rokov bez potvrdenia športového lekára v deň zápasu, v stredu už bolo. Kontumácia nebola. Škoda, že tu neplatila formulka z rozpisu súťaže o štarte hráča mladšieho ako 18. rokov, čo k štartu v deň zápasu potrebuje. Teraz už platí!

Tak preto si myslím, že kontumácia môže byť po odpykaní trestu zrušená, či si trest odpyká skôr alebo neskôr.

Dušan Rusnák, tréner.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.