Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Lisabon víta prvých futbalistov

Peter Fukatsch|8. jún 2004 o 00:00

Portugalsko sa vo veľkom chystá na kontinentálny futbalový sviatok. V desiatich mestách krajiny slávnych moreplavcov očakávajú nápor pol milióna turistov. Organizátori rátajú, že od 12. júna do 4. júla, keď sa hrá spolu 31 stretnutí majstrovstiev Európy,


Anglická futbalová reprezentácia pózuje počas nastupovania do lietadla pred odletom do Portugalska na futbalové majstrovstvá Európy. V prvom rade obstúpení letuškami stoja (zľava): kapitán David Beckham, tréner Sven-Goran Eriksson a výkonný riaditeľ Futbalovej asociácie Mark Palios. FOTO - TASR/EPAPortugalsko sa vo veľkom chystá na kontinentálny futbalový sviatok. V desiatich mestách krajiny slávnych moreplavcov očakávajú nápor pol milióna turistov. Organizátori rátajú, že od 12. júna do 4. júla, keď sa hrá spolu 31 stretnutí majstrovstiev Európy, z nich vytiahnu 262 miliónov eur.

Prví do Portugalska odleteli už uplynulú sobotu Rusi. Včera nasadli do lietadla v Lutone Angličania.

Krajina, ktorá "vynašla" futbal, čaká na veľký úspech 38 rokov. V roku 1966 sa stali Angličania doma vo Wembley majstrami sveta. Na poslednom Eure však zhoreli, nepostúpili ani zo skupiny, a na majstrovstvách sveta v Kórei a Japonsku vypadli vo štvrťfinále s Brazíliou.

"Cítim, že nadišiel čas Anglicka. Už pridlho čaká na veľký úspech. Máme skúsený a konsolidovaný tím, posledné prípravné stretnutia dodávajú optimizmus. Ten však nesmieme prehnať. Hneď na úvod nás čaká Francúzsko," povedal deň pred odletom agentúre Reuters ich tréner - Švéd Sven Göran Eriksson. Opäť dostal od ostrovanov dôveru, hoci mu dlho hrozilo, že bude musieť odísť. Angličania sa stretnú s obhajcami titulu a majstrami sveta z roku 1998 už v nedeľu 13. júna v Lisabone.

Podľa stávkových kancelárií by 4. júna vo finále mali, tak ako pred štyrmi rokmi v Rotterdame, hrať Francúzi s Talianmi. Angličania nastúpia v úlohe "čierneho koňa".

Súvisiace články