Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Liptákova vydarená voľba

Sportnet|Publikované 2. okt 2007 o 00:00

Dánsky Gudme uhral prekvapujúcu remízu v španielskej Pamplone s Portlandom San Antonio. Tým pádom hádzanári Tatrana Prešov po výhre nad Bregenzom sú

v skupine D Ligy majstrov prví. Pohľad na tabuľku síce príjemný, ale najprestížnejšia súťaž hádzanárov sa iba rozbieha.

PREŠOV. Slovenský majster rozhodne nelieta v oblakoch. Uvedomuje si reálnu silu a koncentruje sa predovšetkým sa súboje s "vlastnou váhovou kategóriou". Tou je v skupine D rakúsky Bregenz. S ním Prešovčania budú dozaista súperiť o tretiu postupovú priečku, znamenajúcu pokračovanie v osemfinále PVP.

Prvý raz s tromi gólmanmi

K nezvyčajnému ťahu sa odhodlal prešovský tréner Martin Lipták pred stretnutím s Bregenzom. Na lavičku zelenobielych posadil troch brankárov. V Tatran handball aréne určite niečo nezvyklé. "Čo som tým sledoval? Meluš vychytal predošlé zápasy dobre. Stále má ale problémy s členkom. Riziko zhoršenia zranenia pri nejakom zákroku hrozí. Kaminský si nomináciu vyslúžil najmä ostatným výkonom v českej extralige. Bakša má zase zranený palec na ruke. Pre Dušana Bakšu som sa rozhodol najmä preto, že v príprave na sezónu West Viedeň naše zápasy natáčal aj pre Bregenz. Nuž a Bakša v nich nechytal. Nebol teda okukaný. Musíte sami uznať, že táto voľba mi vyšla," odôvodnil vlastné rozhodnutie tréner víťazného tímu. Na margo súpera dodal: "Prvý raz v sezóne sme hrali proti takému kvalitnému súperovi. A1 Bregenz je rozhodne silnejší ako pri predošlej konfrontácii. Výhra teší, no o výraznejší výsledok sme sa pripravili sami."

Súvisiace články