Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Lipták pred Australian Open: Hantuchová je skvele pripravená

Daniela Hantuchová. (Autor: FOTOARCHÍV - PAVOL MAJER)
SITA|Publikované 15. jan 2011 o 13:53

Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková a Lukáš Lacko začnú svoje pôsobenie na Australian Open v pondelok.

MELBOURNE. Štyria z piatich slovenských účastníkov hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (17. - 30. januára, celková dotácia 25 005 635 AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) sa predstavia v 1. kole už v pondelok.

Lukáš Lacko nastúpi proti švajčiarskemu obhajcovi trofeje Rogerovi Federerovi na hlavnom dvorci v Aréne Roda Lavera približne po 4.00 h SEČ.

Zápas Daniely Hantuchovej proti Ruske Regine Kulikovovej sa v Aréne Margaret Courtovej začne približne po 2.30 h SEČ. Súboj Dominiky Cibulkovej s Nemkou Angelique Kerberovou sa bude na kurte č. 13 bude odohrávať od 1.10 h SEČ, rovnako ako duel Magdalény Rybárikovej s Estónkou Kaiou Kanepiovou na dvorci č. 18.

Až v utorok vstúpi do diania Karol Beck proti britskému finalistovi tohto podujatia z vlaňajška Andymu Murrayovi.

Z kvalifikácie ešte môžu postúpiť Andrej Martin a Zuzana Kučová, obaja sa v nedeľu predstavia vo finále trojkolovej eliminácie.

Hantuchová začne aj s boľavou nohou

Danielu Hantuchovú vzhľadom na nedávne problémy s achilovkou ľavej nohy nepotešilo zaradenie do úvodného dňa programu hlavnej súťaže dvojhry, ale osobný tréner semifinalistky tohto podujatia zo sezóny 2008 Matej Lipták v tom nevidí problém.

"Po zraneniach síce každý deň odkladu pomôže, ale je to takto a nemôžeme to zmeniť. Musíme sa pripraviť na ten deň a hotovo. Myslím si, že Daniela je skvele pripravená. Noha na tom začína byť relatívne dobre, Daniela už ju v určitých momentoch zaťažuje úplne na maximum. V podstate to bude o tom, aby sa čo najrýchlejšie dostala do zápasu a začala hrať to, čo má natrénované. Keď podá solídny výkon, tak by to mohlo stačiť."

Hantuchová nútene vynechala prípravný turnaj v Brisbane, v Sydney tento týždeň nestačila hneď na úvod na španielsku ľaváčku Maríu José Martínezovú-Sánchezovú. Teraz si zmeria sily s Ruskou Reginou Kulikovovou, 113. vo svetovom rebríčku.

Čaká ju nebezpečná rekordérka

Z Kazachstanu pochádzajúca a vo Švajčiarsku žijúca 21-ročná Kulikovová sa vlani práve v 1. kole v Melbourne Parku spolu s Češkou Barborou Záhlavovou-Strýcovou postarala o absolútny rekord žien na úrovni "veľkej štvorky" v dĺžke trvania duelu: bojovali 4:19 h, Češka napokon mala navrch.

Lipták o súperke povedal: "Kulikovová vlani pre zranenia odohrala hrozne málo turnajov. Má takmer meter deväťdesiat, hrá veľmi rýchlo. Poviem to tak, že keď má dobrý deň, je schopná hrať na tom najvyššom ´leveli´. Určite je to veľmi nebezpečná súperka. Vie predvádzať agresívny tenis. Možno má trošku slabší pohyb a myslím si, že pre problémy s ramenom môže mať ťažkosti na servise."

Program slovenských tenistov na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne:

NEDEĽA:

Dvojhra mužov - kvalifikácia - 3. kolo (finále):

Andrej Martin (SR) - Milos Raonic (Kan.-26) / prvý zápas na dvorci č. 4 (začiatok o 0.10 h SEČ)

Dvojhra žien - kvalifikácia - 3. kolo (finále):

Zuzana Kučová (SR-4) - Arina Rodionovová (Rus.) / druhý zápas na dvorci č. 15 (začiatok približne po 1.30 h SEČ)

PONDELOK:

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) - Roger Federer (Švaj.-2) / tretí zápas v Aréne Roda Lavera (začiatok približne po 4.00 h SEČ)

Dvojhra žien - 1. kolo:

Daniela Hantuchová (SR-28) - Regina Kulikovová (Rus.) / druhý zápas v Aréne Margaret Courtovej (začiatok približne po 2.30 h SEČ)

Dominika Cibulková (SR-29) - Angelique Kerberová (Nem.) / prvý zápas na dvorci č. 13 (začiatok o 1.10 h SEČ)

Magdaléna Rybáriková (SR) - Kaia Kanepiová (Est.-20) / prvý zápas na dvorci č. 18 (začiatok o 1.10 h SEČ)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články