Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lipták chce po návrate z Drammenu ešte zaujímavú odvetu v Prešove

TASR|Publikované 8. nov 2002 o 10:34

Prešov 8. novembra (TASR) - Víťaz Slovenského pohára v hádzanej mužov Tatran Farmakol Prešov sa v sobotu o 18.00 h stretne v nórskom Drammene s miestnym ...

Prešov 8. novembra (TASR) - Víťaz Slovenského pohára v hádzanej mužov Tatran Farmakol Prešov sa v sobotu o 18.00 h stretne v nórskom Drammene s miestnym klubom HK v 1. zápase 3. kola Pohára víťazov pohára.

V stredajšej predohrávke HIL v Košiciach, ktorá bola pre Prešovčanov generálkou pred PVP však nováčik HIL podľahol 22:30 a výkon hráčov bol ďaleko od vytúžených predstáv trénera Martina Liptáka. "Po takomto zápase sa mi ťažko hovorí o našich ambíciách v Nórsku," sklamane konštatoval Lipták a pokračoval: "Dúfam však, že chlapci sa proti Drammenu predstavia v podstatne lepšom svetle a nie tak mdlo ako v Košiciach. Mojím cieľom zostáva, aby sme sa z Nórska vrátili so šancou na zaujímavú odvetu, teda nesmieme prehrať o viac ako 4-5 gólov."

Výdatným zdrojom informácií prešovského kouča bol dlhoročný slovenský legionár a bývalý reprezentant Erik Hučko, ktorý už štvrtý rok oblieka dres rivala Drammenu, nórskeho majstra TIF Sandefjordu. "Okrem faktov z internetu nám Erik poskytol určite cenné rady. Podľa jeho očakávania narazíme na súpera s výborným, reprezentančým brankárom Larsom Olavom Olaussonom, skvelou obranou 0-6 a nebezpečnými protiútokmi. Slabším článkom by mohla byť údajne pomalšia rozohrávke pri postupnom prechode do útoku," prezradil Lipták.

Ani nórskemu súperovi Prešova nevyšla príprava na PVP, keď v stredajšom kole nórskej ligy podľahol Runaru Sandefjord na domácej palubovke v Hallvardhallen 25:31 a priebežne okupuje 6. priečku tabuľky.

Prešovčania na sever Európy odcestovali v piatok letecky z krakovského letiska. Stretnutie bude rozhodovať islandské duo arbitrov Sigurdsson a Haraldsson, odveta je na programe o týždeň neskôr 16. novembra o 18.00 v metropole Šariša.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.