Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Liptáci zosadili Bardejov z postu lídra

Tréner Bardejovčanov Jozef Kukulský. (Autor: Peter Cingeľ)
Juraj Ščerbík|Publikované 29. aug 2016 o 22:00

Partizán Bardejov prehral v 4. kole 2. ligy najtesnejším rozdielom.

BARDEJOV. Po troch víťazstvách v úvode 2. futbalovej ligy na ihrisku Tatrana Liptovský Mikuláš prehral líder tabuľky Partizán Bardejov najtesnejším rozdielom 0:1. Do čela postúpili VSS Košice.

Na Liptove aktéri odohrali vyrovnaný duel, no aj keď aktívnejší a tvorivejší boli Šarišania, tentoraz Liptáci zabojovali a do tabuľky si pripísali prvé víťazstvo sezóny.

Za úmornej horúčavy to bol od začiatku zápas o jednom góle. Hostia nedotiahli do zakončenia zopár príležitosti, potrestal ich skúsený Gerec v polovici druhého polčasu, vrátil sa z Podbrezovej, a hlavičkou poslal hostí bez bodu domov.

Predchádzal gólu faul?

Domáci dali gól niečo viac ako 20 minút pred koncom, na ktorý sa Bardejovčanom už nepodarilo odpovedať aj na smútok trénera Jozef Kukulského.

„Situácia vznikla po faule na Hamuľaka, ktorý rozhodca nezapískal, lopta bola na domácich kopačkách. Dostali ju na ľavú stranu, Papaj ju poslal medzi našich dvoch stopérov, Gerec zbehol a hlavičkou dal pekný gól. Naším chýbala komunikácia, brankár nemal šancu proti umiestnenej lopte. Novák si v celom zápase poradil možno s dvomi pokusmi, my sme boli kvalitnejší v hre, no súper to viac vydrel a vybojoval.“

Medzi aktívnych stredových hráčov pri čiarach Partizána patrí Ľubomír Ivanko Macej, ktorému v zápase chýbalo presnejšie zakončenie.

„Domáci aj my sme dobre bránili, zopár šancí sme nevyužili, po hlavičke či streleckom pokuse. Dostali sme gól po jednej centrovanej lopte, no bol to už trošku kvalitnejší súper, hrali dobre v defenzíve. My sme sa snažili našou hrou po krídlach dostať za obranu, nedarilo sa. Mali sme celkom dobrý prechod, ale vo finálnej fáze nám dokončenie nevychádzalo. V závere tréner zmenili rozostavenie na dvoch útočníkov, snažili sme sa vyrovnať, nastúpil aj Góra, nepodarilo sa. Bod sa dal uhrať, ale nič sa nedá robiť, ideme ďalej.“

Hlas trénera

Kormidelník Bardejova Jozef Kukulský: „Mali sme šance, no nedali góly. Priebehu by svedčala skôr akákoľvek remíza, bolo by to spravodlivé, no my sme ten gól nedali. Domáci asi mali väčšiu túžbu po víťazstve, vedeli sme, že budeme hrať s kvalitným mužstvom. Po troch zápasoch chceli naplno bodovať. Vrátili sa im hráči a Gerec nám dal gól.“

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 27/2016, v predaji od 30. 8. do 5. 9.

Autor: Juraj Ščerbík

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.