Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Lipovský sa nezmieri s miestom na lavičke, na kamaráta Laca bude tlačiť

Sportnet|Publikované 18. okt 2006 o 22:00

Košice Hráčske trejdy sú v zámorí neodmysliteľnou súčasťou kolotoča kanadsko americkej profiligy. A udomácňujú sa aj v našich končinách, v

najvyššej hokejovej súťaži. Jeden sa zrodil v utorok večer a my sme o ňom informovali už vo včerajšom vydaní Košického denníka Korzár. Klub HC Košice menil hráčov s majstrovskou Žilinou. Do Žiliny putovali brankár Imrich Petrík a útočník Lukáš Hvila, dres oceliarov budú do konca aktuálnej sezóny extraligy obliekať brankár Miroslav Lipovský a útočník Roman Kontšek. Kto v tomto prípade viac stratil a kto viac získal? Odhliadnuc od sympatií k jednotlivcom, čas ukáže. Každopádne bola to aj voľba trénerov. Dušan Gregor v Žiline vedel, prečo sa vzdá Kontšeka či Lipovského a prečo by chcel v tíme Petríka s Hvilom. A to isté sa týka Jána Šterbáka v Košiciach. Ten bude mať v tíme hráčov, ktorí ho nesklamali v majstrovskom ťažení o Žilinou.

Miroslav Lipovský odchytal v tejto sezóne deväť stretnutí. Posledné kolo sa ho už netýkalo, v Žiline nastúpil Marek Laco a tento tridsiatnik už mohol premýšľať nad tým ako to bude na východe. Včera skoro ráno meral cestu do Košíc, aby spoločne s Kontšekom absolvovali s novými spoluhráčmi prvý tréning. Ešte pred ním sme sa Mira opýtali:

Kedy ste po prvý raz zaregistrovali informáciu o trejde?

"V utorok podvečer, hodinu pred zápasom so Skalicou. Odznelo to na hráčskej porade."

Z koho úst?

"Tlmočilo to vedenie klubu."

Bolo to pre vás prekvapenie, či dokonca šok?

"Šok nie, ale ostal som prekvapený."

Prečo predovšetkým?

"No lebo predtým za mnou nik neprišiel s tým, že by boli so mnou nespokojní s mojou výkonnosťou, že by som porušil zmluvu, alebo niečo podobné. A potom mi len oznámia, že som bol trejdovaný."

Nemali ste zrejme chuť zo Žiliny odísť...

"No, nemal som na to jediný dôvod. Cítil som sa tam výborne, partia bola super, mal som tam veľa kamarátov, s každým vychádzal. Nemal problémy s vedením až na jednu osobu."

Sú však chvíle, keď hráč o svojom osude nerozhoduje. Výmeny medzi klubmi sú presne o tom.

"Aj u nás sa stávajú súčasťou hokejového kolotoča. Na druhej strane môžem byť rád, že sú to práve Košice. Funkcionári klubu mi povedali, že môj príchod vítajú. Neprichádzam tu nasilu, dúfam, že ma všetci prijmú a že sa mi bude dariť."

Kedy a kto vás z vedenia HC kontaktoval?

"Po zápase so Skalicou mi telefonoval riaditeľ klubu pán Bakoš, že ráno sa mám hlásiť na tréningu a potom sa stretnem s vedením aj s trénermi."

Určite nejdete do neznámeho. Tréneri Šterbák s Tomkom viedli v minulej sezóne Žilinu, v ktorej hral aj Droppa, Špilár, spolu s vami prišiel Kontšek...

"Poznám aj ďalších chlapcov, Laža, Plevu, Bartoša, Kmiťa. Ako vravíte nejdem do neznámeho. Verím, že do kolektívu zapadnem. Aj ja mu chcem pomôcť, lebo aj pre nás s Kontšekom je táto výmena výzvou, dúfam, že ma prijmú aj diváci."

Rovnako ako v Žiline, aj v Košiciach nevládne s momentálnym postavením, hrou, výsledkami spokojnosť. Uvedomujete si to?

"Značka Košice má svoje meno. Ešte od federálnych čias. Myslím, že čas ukáže, že Košice majú na špicu, oproti Žiline majú aj lepšie zázemie, toto mužstvo pôjde hore."

Ako vnímate skutočnosť, že vašim konkurentom bude Ján Laco? Vraj ste kamaráti...

"S Janom nemám žiadny problém. Spolu sme boli jednu sezónu v Liptovskom Mikuláši a vychádzali sme veľmi dobre. Sme kamoši."

Miesto v bránke je len jedno a v posledných kolách bol v Košiciach jednotkou Laco...

"Ja som mal pozíciu jednotky v Žiline už tretiu sezónu. Teraz začínam odznova. Neprišiel som s tým, že som zmierený s tým, že budem sedieť na lavičke, na Jana budem tlačiť. Koniec koncov, on bol na ten tlak zvyknutý aj keď tu bol Imro Petrík."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.