Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Lipovský prišiel tancu na chuť po tridsiatke

Sportnet|Publikované 26. dec 2007 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skPriaznivci hokeja si mohli dopriať extraligovej nádielky pred Vianocami, ale budú môcť aj teraz pred Silvestrom.

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Priaznivci hokeja si mohli dopriať extraligovej nádielky pred Vianocami, ale budú môcť aj teraz pred Silvestrom. Košičania pred sviatkami naplnili papierové predpoklady a Žilinu doma zdolali 3:1. Zajtra ich čaká derby súboj s nováčikom v Kežmarku a deň na to televízny šláger v Steel Aréne so Slovanom.

KOŠICE. Aj v predvianočnom zhone sledovalo súboj Košíc so Žilinou vyše sedemtisíc divákov. Oceliari sa svojím súperom potrápili, nešlo všetko ako po masle. "Aj keď bol pred nami majstrovský zápas, trénovali sme trochu viac, popracovali sme na kondícii. Nebolo jednoduché ísť do zápasu po dvojtýždňovej prestávke a navyše sme boli v záťaži. Žiline okrem toho vynikajúco zachytal Marek Laco. Až do nášho tretieho gólu držal Žilinu v hre, stále mali nádej, že nám vezmú body. Lebo do stavu 2:1 to bolo otvorené. Nakoniec sme vyhrali a presne to sme potrebovali, aby mohli byť sviatky príjemné," hrial posledný bodový zápis brankára HC Košice Miroslava Lipovského.

Na tanečnú nechodil

Po zápase si "Lipka" opäť zatancoval. V Steel Aréne nemohol chýbať tradičný víťazný kotrmelec. Dokonca sa na ľad vrátil ešte raz. "Vrátil, vrátil, lebo si ma vypýtali chlapci z fanklubu. Ak sú tribúny dobre naladené, chcú sa baviť, ja nie som proti, práve naopak," podotýka tridsaťjedenročný gólman, ktorý si zvykol na pozápasový rituál. A tanečné kreácie s publikom nerobia problém. "Pritom nie som žiadny tanečník, nikdy som na tanečnú nechodil, v tanci sa nevyžíval. Akurát ako chlapec som zažil diskotéky v Skalici, ale to bolo dávno, tancu môžete prísť na chuť aj po tridsiatke," smeje sa a dopĺňa. "Nie je nič krajšie ako keď sa fanúšik baví, dokonca aj keď výkon mužstva nie je bohvieaký. A proti Žiline s a diváci chceli baviť."

Ťažký zápas v Kežmarku

Kežmarok bojuje o play-off rovnako ako Žilina. Pred oceliarmi je teda ďalší nepríjemný súper. "V Kežmarku sme už raz o body prišli. V predĺžení sme inkasovali v oslabení. Myslím, že v hľadisku bude plno, lebo na Košice chodia ľudia všade. Mali by prísť aj naši fans, chceme ich potešiť. Ale už teraz je isté, že to bude ťažký zápas. Liga sa vyrovnala, dlho sme potom volali, už to nie je také ako pred rokmi, keď boli medzi tímami evidentné rozdiely. O to viac sú získané body z takýchto zápasov cenné.," podotýka Lipovský.

Po Slovane predčasný Silvester?

A po Kežmarku nasleduje v sobotu ťahák. Do Košíc zavíta Slovan. Stretnutie, ktoré je aj televíznym, je už niekoľko týždňov vypredané! "Od nás už ani známi lístky nepýtajú. My sme malí páni, keď raz lístky nie sú, nič sa nedá robiť. Škoda, že takých stretnutí ako je to so Slovanom nie je viac. Diváci chcú vidieť naše víťazstvo. Proti však bude veľmi silný súper. Viem, si predstaviť, ako po našom víťazstve prepukne v Steel Aréne predčasný Silvester, lebo v Košiciach sa ľudia na hokeji radi bavia."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.