Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lipany začnú proti Lokomotíve Košice

Sportnet|Publikované 1. aug 2012 o 22:00

Po letnej prestávke odštartuje tento víkend aj dianie v III. futbalovej lige.

V skupine Východ bude bojovať o čo najlepšie umiestenie v novom ročníku 2012/2013 aj futbalový klub ŠK Odeva Lipany, ktorý v sezóne 2011/2012 skončil v dlhodobej súťaži na desiatom mieste.

LIPANY. Na poste hlavného trénera ostáva Stanislav Varga, ktorému počas letného prestupového obdobia odišlo z kádra trio hráčov.

Do klubu naopak pribudlo kvarteto nových futbalistov – Peter Bartoš (Sabinov), Pavol Popovec (1. FC Tatran Prešov), Lukáš Eliáš (1. FC Tatran Prešov) a Matúš Genčúr (MFK B. Bystrica).

Lipanci obsadili v minulej sezóne desiatu priečku, prezident klubu ŠK Odeva Lipany Jozef Križalkovič verí, že v sezóne 2012/2013 sa posunú o pár miest vyššie.

„Čo sa týka kvality a sily kádra, sme na tej istej úrovni ako minulý rok. Myslím si, že v minulej sezóne sme mohli skončiť o niečo vyššie. Verím, že v tejto sa posunieme o pár miest hore,lepší stred tabuľky by bol pre nás úspechom. Z ligy odišli dva dobré celky – Ružiná a Bardejov, prišlo Humenné, Martin, Lučenec, súťaž by mala byť vyrovnaná.“

Križalkovič: Verím, že sme dobre pripravení

Futbalisti ŠK Odeva Lipany odohrali počas prípravného obdobia šesť duelov. V štyroch súbojoch svojich súperov porazili (Bardejovskú Nová Ves 2:1, Sninu 4:0, Giraltovce 3:0 a Spišskú Novú Ves 1:0) a v dvoch zvyšných zápasoch ťahali za kratší koniec (s Bardejovom 0:2 a so Sabinovom 1:3).

„Veľa priestoru na prípravu nebolo. V lete sú dovolenky, v kádri máme aj študentov, ktorí pracujú, tak aj vyzerala príprava. Káder sa príliš neobmenil, odišli nám traja a naopak prišli štyria hráči, verím, že tím do novej sezóny je dobre vyskladaný. Odohrali sme šesť duelov, myslím si, že aj napriek nedostatku času sme dobre pripravení,“ zhodnotil prezident klubu.

Úvodný zápas odohrajú Lipany už túto sobotu na ihrisku Lokomotívy Košice, kde by chceli získať prvé body do tabuľky pravdy.

„Neviem, aké ambície má Lokomotíva, ale viem, že im pár hráčov skončilo. Napriek tomu to určite nebudeme mať ľahké, ale verím, že sa nám podarí získať prvé body v sezóne,“ uzavrel Jozef Križalkovič.

ico

Fakty

Hráčsky káder ŠK Odeva Lipany

Brankári: Bartoš Peter, Majerník Bartolomej.

Obrancovia: Figura Lukáš, Janič Ján, Angelovič Ján, Ziemba Peter, Gomoľa Mikuláš, Blaško Ján

Stredopoliari: Janič Tomáš, Ševčovič Aleš, Popovec Pavol, Pončák Ivan, Kovalík Karol , Drobňák Miroslav, Hudý Lukáš, Štefčák Richard, Genčúr Matúš

Útočníci: Sekerák Lukáš, Eliáš Lukáš, Štefčák Martin, Hovanec Lukáš

Prišli: Bartoš (Sabinov), Popovec (Prešov), Eliáš (Prešov), Genčúr (MFK B. Bystrica)

Odišli: Vranko (Sabinov), Turok-Heteš (ukon. hosťovanie), Urban (ukon. hosťovanie).

mvAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.