Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lipany nezohnali kanoniera

Opory. V minulom ročníku k nim patrili aj brankár Bartoš, Gomoľa a Angelovič. (Autor: rudo)
Sportnet|Publikované 30. júl 2013 o 22:00

Tento víkend štartuje nový ročník III. futbalovej ligy. Bude prelomovým aj pre ŠK Odeva Lipany.

Tento víkend štartuje nový ročník III. futbalovej ligy. Bude prelomovým, lebo v budúcom roku je na rade reorganizácia. Medzi celky, od ktorých sa očakáva naplnenie primeraných ambícií v nastávajúcich zápoleniach, patrí aj ŠK Odeva Lipany. Pravda, tréner Emil Jacko, ktorý nahradil Stanislava Vargu po pár dňoch od začiatku letnej prípravy, nezdieľa nateraz silácke reči.

LIPANY. Poťažkal si hlavne na krátku prípravu, radikálne zmeny v kádri i výpadky jednotlivcov kvôli zraneniam či dovolenke.

Je zaujímavé, že Lipanci sa prvý raz predstavia rovnako ako v minulom ročníku na ihrisku Lokomotívy Košice, kde vtedy vyhrali 2:1.

„Taký výsledok by sme brali aj teraz, hoci to nevyzerá momentálne najlepšie. Sme však optimisti,“ podotkol kouč. Mužstvo odohralo poltucet prípravných zápasov, pričom iba raz vyhralo s Popradom (2:1). Remizovalo v Spišskom Podhradí (3:3) a v Giraltovciach (2:2). Prehralo v Sp. Novej Vsi (0:1), Sabinove (1:2) a naposledy v generálke v Bard. N. Vsi (0:1).

„Výsledky neboli najlepšie, ale samotné výkony ukázali viac pozitív než negatív. Zamerali sme sa na stabilizáciu kádra, kryštalizáciu základnej zostavy, hoci niekedy som mal dojem, že pre súperov akoby vzájomné stretnutie bolo vrcholom sezóny. Škoda, že sme ani raz nenastúpili v optimálnej zostave.“

Kouč narážal na absencie kľúčových jednotlivcov, no pripomenul, že rukopis jeho predchodcu bol zrejmý. Len akurát problémom bolo dať dokopy tých, čo majú najviac natrénované, lebo takých zverencov nebol prebytok.

Mrzeli ho zranenia Pončáka a Janiča, ktorí by však mali byť do premiéry fit, ale to sa netýka Hovanca, ktorý absentuje dlhodobo.

Rátal už s ním, ale nevyšlo to

Súpiska prešla viacerými zmenami. K rozhodcom prestúpil Ziemba, Ševčovičovi sa skončilo hosťovanie zo Žehne a do prípravy sa nezapojil (trénuje v Š. Michaľanoch).

Citeľnou stratou je odchod L. Eliaša, kmeňového hráča Tatrana Prešov, ktorý sa prekvapivo stal hráčom Pušoviec.

„Pred týždňom som s ním už rátal na duel, ale o pár hodín som sa dozvedel, že všetko je inak,“ povedal smutným hlasom na margo lodivod.

„Taký strelec by sa nám veľmi zišiel. Ukázalo sa to už v príprave, kde by sme určite nemali pasívne skóre 8:10, keby sme mali borca, ktorý by šance vedel zúročiť. Nedá sa nič robiť, mám pripravené niektoré alternatívy, ako túto dieru zaceliť, keďže iného súceho strelca sme nezískali.“

Novou tvárou v 19-člennom kádri je stopér Šimko z Barce (hosťovanie do konca roka) a traja dorastenci - Varga, Kolpak a Imrich.

„Mladí hráči si ale uvedomili, že skok z dorasteneckých zápolení medzi dospelých je oveľa náročnejší, musia sa čím skôr adaptovať a na sebe tvrdo pracovať.“

Na margo nového ročníka Emil Jacko riekol: „Pri debate s vedením klubu sme hovorili aj o možnosti udržať sa na špici, hoci sme si inak predstavovali doplnenie kádra. Naším zámerom je hrať atraktívne, útočne a priblížiť sa k minulej sezóne, kde perfektnú prácu odviedol Stano Varga. Je to pre mňa náročné, no verím, že zverenci, členovia realizačného tímu a fanúšikovia mi pomôžu.“

Káder tvoria

Brankári: Bartoš, Kušnír, Majerník
Obrancovia: Angelovič, Imrich, Janič, Krivák, Šimko, Gomoľa
Stredopoliari: Hovanec, Pončák, Blaško, Figura, Kovalík, Hudý, Varga, Kolpak
Útočníci: Štefčák, Drobňák

zuk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.