Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Lipany cítili po zápase v Trebišove krivdu

Robil, čo mohol. Brankár Bartoš porážku Lipian v Trebišove neodvrátil. (Autor: rudo)
Sportnet|Publikované 21. aug 2013 o 00:00

Poriadne rozladení sa vrátili futbalisti Lipian z treťoligového vystúpenia na pôde Trebišova.

Poriadne rozladení sa vrátili futbalisti Lipian z treťoligového vystúpenia na pôde Trebišova (ten dovtedy nemal na konte ani bod a nedal ani gól). Nielen preto, že vyhrávali a nakoniec prehrali. Hlavným dôvodom boli jednak zahodené vyložené možnosti, ale predovšetkým sporný vyrovnávajúci gól Zemplínčanov. Ten poriadne otriasol psychikou hostí, ktorí sa už potom nevedeli z tohto otrasu spamätať a nakoniec vyšli znovu vonku naprázdno.

LIPANY. Aj tréner ŠK Odeva Emil Jacko – hoci s odstupom času - zakaždým, keď si spomenul na inkriminovaný moment, musel bojovať s emóciami.

Nesúhlasil s názorom, že by rýchly vedúci gól, ktorý dosiahol Drobňák z pokutového kopu nariadenom po faule na Pydu, jeho zverencom ublížil.

„Dostali sme sa do hernej pohody, mali sme i ďalšie tutovky. Hlavne možnosť Drobňáka bola obrovská, no namiesto zakončenia volil kľučku. Hoci to predsa ustál a prihral Pydovi, ten unáhlene zakončil a netrafil bránu. Stále sme kontrolovali hru a pohybovali sa na polovici hostiteľov. Čo však z toho, keď sme už ďalší zásah nepridali. Namiesto stavu 3:0 pre nás bolo zrazu 1:1 po údajnom zásahu Takáča, ktorý videl zrejme len hlavný rozhodca. Lopta rozhodne neprešla bránkovou čiarou po centri a následnej hlavičke, po ktorej Janič približne meter pred čiarou koženú odkopol do bezpečia. Asistent hlavného nič nesignalizoval, hralo sa ďalej a po viac ako desiatich sekundách hlavný rozhodca zrejme na popud kričiacich domácich hráčov ukázal do stredu ihriska.“

Kormidelník hostí mal ťažké srdce na hlavného rozhodcu už pri penalte. „Nenaznačoval porušenie pravidiel, hoci zákrok domáceho hráča bolo počuť až na tribúnu a k penalte sa odhodlal až na pokyn svojho asistenta.“

Neustále zahadzovanie šancí

Pravda, za prehru nemožno viniť len arbitra. Keby hráči Lipian zúročili možnosti, ktoré si vypracovali a neotáľali v zakončení, nemuseli sa vôbec zaoberať tým, či vyrovnávajúci gól Trebišova mal byť uznaný alebo nie.

Prirodzene, po tom, čo Trebišovčania vyrovnali, ožili a zrazu ich bolo celé ihrisko. Naopak, E. Jacko mal čo robiť, aby zverencov zmobilizoval a prebral k životu po šoku, ktorý utrpeli po verdikte strážcu pravidiel.

„Chlapci cítili veľkú krivdu, musel som ich trošku aj krotiť a uzemňovať emócie. Tie vyplývali aj z premárnených tutoviek.“

Víťazný gól domácich stál za to, zatlieskali mu aj nestranní pozorovatelia, keď strelu Capka z 30 metrov smerujúcu do šibenice brankár Bartoš nemal šancu zlikvidovať.

„Bol to gól mesiaca či roka, také niečo už tento hráč možno nikdy nezopakuje.“

Ani potom nebolo pre hostí nič stratené a hovorili si, že to ešte otočia. Avšak Pyda po ďalšej kolmici Kovalíka zase netrafil medzi žrde.

„Pyda je mladý, ale všetci cítia, že na góly sa treba nadrieť, keď so šancami narába tak ako teraz. Už aj v predošlých dueloch spálil vyložené možnosti, nepresadil sa a to nás stálo body.“

Odchod L. Eliaša sa prenáša do slabšej efektivity a nedostatočného pokoja v zakončení. „Takto to ďalej nejde, budeme musieť problém riešiť, lebo darmo chlapci behajú, keď úžitok je z toho mizerný. Samozrejme, mužstvo upadá takto na duchu, naštrbuje to klímu, pohodu,“ dodal E. Jacko.

Čo z toho, že tím ŠK Odeva má v zápasoch loptu často pod kontrolou, keď si nevie poradiť s prekonaním brankárov.

Súvisiace články