Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Lipanom vstup do jarnej časti vyšiel

Sportnet|Publikované 13. mar 2012 o 23:00

Po dlhej zimnej prestávke odštartovalo cez víkend aj dianie v III. futbalovej lige Východ.

Do bojov však zasiahlo len osem tímov, keďže stav hracích plôch nedovolil odohrať zvyšné štyri duely. Premiéru si však v jarnej časti na umelej tráve odbili futbalisti ŠK Odeva Lipany, ktorí odohrali úvodný zápas pred svojimi fanúšikmi. Jarná premiéra sa Lipancom vydarila, keďže s Popradčanmi vyhrali 3:1 (1:0).

LIPANY. Hráči Lipian aj napriek výrazne pozmenenej zostave oproti jeseni a bez svojho kapitána a najlepšieho strelca Mareka Andraščíka sa tak pred náročným duelom na ihrisku Vranova nad Topľou dobre naladili. Cenné tri body zariadili pre Lipany dvoma gólmi Vranko a z pokutového kopu Drobňák.

Prezident klubu ŠK Odeva Lipany Jozef Križalkovič vyjadril po zápase spokojnosť so ziskom troch bodov, ale aj hrou tímu.

„Sme radi, že nám úvodný zápas v jarnej časti vyšiel. Hrali sme na umelej tráve, pretože naša hlavná plocha nie je stopercentne v poriadku. Vyšlo nám aj počasie a prišlo aj tristo ľudí, celkom pekná návšteva na prvý zápas, sme spokojní. Popradčania mali ťažší rozbeh do prípravy, mali nejaké problémy a prvýkrát hrali takýto normálny zápas, skúšali ešte hráčov. Aj toto ovplyvnilo duel. Sme spokojní s víťazstvom. Je ale stále čo zlepšovať, jarná časť je len v úvode.“

Posily nesklamali

Lipany nastúpili do zápasu aj s novými posilami, ktoré podľa slov prezidenta klubu nesklamali.

„Musím ich výkon hodnotiť veľmi pozitívne. Všetci, ktorí nás posilnili, aj do zápasu zasiahli. Nechceli sme hráčov na lavičku. Vrátil sa Jožko Talian, to je naša opora. Dobre zahral aj Peťo Ziemba, či v zálohe hrajúci Urban alebo aj Kovalík, ktorý si svoje vždy odohrá. Celkovo sme odohrali dobrý zápas. Do sedemdesiatej minúty sa hral celkom dobrý futbal. Keď tréner prestriedal, k slovu sa dostali aj hosťujúci futbalisti, ktorí dali aj gól,“ doplnil Jozef Križalkovič.

Najbližší zápas odohrajú zverenci Stanislava Vargu v sobotu vo Vranove nad Topľou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.