Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

S odchodom to myslí vážne. Messi bojkotoval úvodný tréning Barcelony

Lionel Messi v zápase FC Barcelona - Bayern Mníchov. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. aug 2020 o 18:57

Nebol ani na testoch na Covid-19.

BARCELONA. Argentínsky futbalista Lionel Messi podľa očakávaní chýbal v pondelok na prvom tréningu FC Barcelona pod vedením nového trénera Ronalda Koemana.

Potvrdil tak záujem opustiť klub, v ktorom pôsobí od svojich trinástich rokov. Agentúre AFP to potvrdil zdroj priamo z prostredia klubu.

Tréning Kataláncov sa uskutočnil od 17.30 h miestneho času v priestoroch Ciutat Esportiva.

Tridsaťtriročný útočník sa nezúčastnil ani na nedeľňajšej lekárskej prehliadke a povinnom testovaní na koronavírus a španielske médiá avizovali, že sa tým pádom nemôže objaviť ani na pondelkovom tréningu Barcelony.

Messi počas minulého týždňa oznámil rozhodnutie odísť po dvadsiatich rokoch z Barcelony. Najvážnejším záujemcom o jeho služby je Manchester City, kde by sa stretol so svojím bývalým trénerom Pepom Guardiolom.

Interes prejavili aj Juventus Turín či Paríž St. Germain.

Prekážkou môžu byť dohady o jeho zmluve. Kým klub trvá na jej platnosti do budúceho leta a výkupnej klauzule 700 miliónov eur, Messi tvrdí, že vďaka opcii môže odísť zadarmo.

Podľa Barcelony si ju však mal uplatniť do 10. júna.

V spore s Messim dalo vedenie La Ligy za pravdu katalánskemu klubu, podľa predstaviteľov ligy je klauzula v zmluve stále platná a hráč nemôže opustiť klub zadarmo.

Nová sezóna La Ligy odštartuje 12. septembra.

Súvisiace články