Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Lintner odchádza z Nashvillu, buď do farmy alebo do iného klubu NHL

TASR|26. sep 2001 o 14:55

Nashville 26. septembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Richard Lintner pred štartom novej sezóny NHL opustil prvý tím Nashvillu Predators

. Jeho ďalšie účinkovanie v zámorí určí až piatkový rozširovací draft, v ktorom môže o jeho služby prejaviť záujem iný klub NHL.

Predators zaradili Lintnera medzi poltucet hráčov, ktorých vyradili z kádra do farmárskeho celku v Milwaukee. "Bol čas na zmenu, lebo pre mužstvo hľadáme nový recept," odôvodnil tento krok generálny manažér dravcov David Poile a pokračoval: "Už po skončení uplynulej sezóny som sa snažil vymeniť ho do iného klubu, no nepodarilo sa."

Lintner sa v utorok ocitol na rozdiel od slovenských spoluhráčov v meste country hudby - Vladimíra Országha a Mariána Cisára na listine nechránených hráčov a podľa Poila môže v piatok pritiahnuť pozornosť iného celku NHL. "Verím, že už v piatok sa ozve iný klub a Lintner zostane hrať NHL," vyhlásil Poile.

S prvým mužstvom Columbusu sa musel rozlúčiť aj ďalší talentovaný Slovák Andrej Nedorost, ktorého čaká pôsobenie v AHL v drese Syracuse Crunch.

br

Súvisiace články