Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lintner a Nemeček v RTVS: Žiadne útoky, žiadna spolupráca

Igor Nemeček. (Autor: SME - GABRIEL KUCHTA)
Marián Szűcs|Publikované 21. jún 2015 o 13:38

Šéf hokejového zväzu Igor Nemeček si pred voľbami prezidenta SZĽH osvojil časť programu Richarda Lintnera.

BRATISLAVA. Žiadna veľká konfrontácia ani ostré výmeny názorov. Televízna debata dvoch kandidátov na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorú dnes odvysielala RTVS, sa niesla v pokojnej a neútočnej atmosfére.

Súčasný šéf zväzu Igor Nemeček a jeho protikandidát Richard Lintner zväčša opakovali tézy zo svojich programov.

Voľby prezidenta hokejového zväzu budú už tento štvrtok.

Nemeček tvrdí, že stropy už navrhol skôr

Nemeček prekvapil tým, že si osvojil viacero bodov z Lintnerovho programu, hoci v minulosti sa o nich vyjadroval rezervovane alebo nesúhlasne.

Týkalo sa to napríklad témy platového stropu pre extraligové kluby. Teraz v debate prekvapil tvrdením, že o platových stropoch sám viackrát hovoril na pôde Pro-Hokeja, spoločnosti riadiacej extraligu. „Kluby však nemajú záujem do toho ísť,“ doplnil.

Lintner s ním nesúhlasil. „Na základe diskusií v posledných týždňoch vidím reálny záujem extraligy o takýto moderný formát,“ reagoval.

Platové stropy navrhuje ako jedno z riešení zlej finančnej situácie v kluboch, ktorá sa okrem iného prejavuje aj chronickými meškaniami pri vyplácaní miezd hráčov.

Nevyužitý marketing

V debate Nemeček tiež uviedol, že sa bude snažiť o jednoduchšie vydávanie trénerských licencií bývalým hokejistom. V súčasnosti tento proces pri licenciách najvyššej kategórie trvá roky a vyžaduje si denné štúdium.

Tento bod do svojho programu ako prvý najskôr zahrnul Lintner. „Zdá sa, že náš program je nielen dobrý, ale aj inšpiratívny,“ pousmial sa bývalý hokejista.

riso_r1947_res.jpg

Richard Lintner. FOTO SME - GABRIEL KUCHTA

Nemeček pripustil, že zo striebornej medaily na majstrovstvách sveta v roku 2012 zväz nevyťažil toľko prostriedkov, koľko si predstavoval.

„Bolo to o niečo lepšie ako v roku 2002, ale nebolo to výrazne vidieť. Neodzrkadlilo sa to tak, ako sme si predstavovali,“ naznačil.

Práve nedostatočnú prácu v oblasti marketingu Lintner vyčíta terajšiemu vedeniu hokejového zväzu často.

„Treba povedať, že potenciál marketingu nebol naplnený. Myslím si, že aj Igor uzná, že predaj marketingových práv nadnárodnej spoločnosti nebol najlepší krok,“ uviedol Lintner.

Spolupráca? Nehrozí

V závere debaty dostali obaja kandidáti možnosť položiť otázku svojmu súperovi. Nemeček sa pýtal na Lintnerove politické ambície a naznačoval, že bývalý hokejista zvažuje účasť v budúcoročných parlamentných voľbách.

„Nemám najmenšiu ambíciu fungovať v politike. To vylučujem,“ reagoval Lintner.

Obaja zopakovali, že akokoľvek dopadne hlasovanie na štvrtkovom kongrese, povolebnú spoluprácu nemajú v pláne.

„Ukázalo sa, že súhlasíme vo veľa veciach, ale naše vnímanie hokeja sa dosť výrazne odlišuje. Nepredpokladám užšiu spoluprácu po voľbách. Priamo poviem, že neplánujem Igorovi ponúknuť nejakú funkciu, ak vyhrám. A predpokladám, že ani on mne nie,“ uviedol Lintner.

„Nikdy nehovor nikdy, ale zatiaľ nemám v pláne ponúknuť Richardovi miesto na zväze,“ potvrdil Nemeček.

Autor: Marián Szűcs

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.