Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Lindvai vybojoval supermaratónsky hetrik

Sportnet|Publikované 21. okt 2005 o 22:00

Žilina - V Žiline usporiadali majstrovstvá Slovenska v behu na 50 km v rámci XVI. ročníka Dňa supervytrvalca. V konkurencii 22 supervytrvalcov z

Poľska, Česka a Slovenska titul majstra Slovenska vybojoval 34-ročný Slavomír Lindvai (Povodie Hornádu a Bodvy Košice) v novom traťovom rekorde 3:09:40 hod. Po víťazstvách v tejto disciplíne v rokoch 2001 a 2004 získal už tretíkrát titul slovenského šampióna. Najlepší súčasný bežec na dlhé trate na Slovensku pochádzajúci z obce Malá Ida pri Košiciach nám po pretekoch povedal: "Hneď od štartu som nasadil rýchle tempo. Bežalo sa v parku za slnečného počasia na 960 m dlhom okruhu s jednou dobre zásobenou občerstvovacou stanicou. Už po polmaratonskej vzdialenosti som mal pred všetkými súpermi náskok jedného kola. Na 25 km mi namerali čas 1:27 hod. Potom však medzi 25. až 40. km som prekonával značnú krízu a pred maratónskou métou ma predbehol Štefan Rácz. Záverečných päť km som zúročil nabehané kilometre v príprave a na 46. km som sa opäť prepracoval na vedúcu pozíciu , pričom do cieľa som napokon dobehol s náskokom. Obhajobu prvenstva si veľmi cením, lebo bolo najťažšie vybojované. Tento titul patrí aj vedeniu PHaB Košice a obci Malá Ida. Počas zimného obdobia ma čaká opäť tvrdá príprava, pretože som nominovaný na MS v 24-hodinovke, ktoré budú vo februári 2006 na Taiwane."

Druhý do cieľa finišoval Štefan Rácz (Sokol Kysak) v čase3:12:23 hod. a súčasne vyhral kategóriu mužov od 40 rokov. Tretie miesto obsadil Ondrej Evin (Mokroluh) za 3:18:26 hod.

Ocenení boli aj štvrtý (2. od 40r.) Ľubomír Hrmo (ŠK Kartík B.Bystrica) 3:21:06 hod. a piaty (3. od 40r.) Rudolf Lorenčík (Košice) 3:21:44 hod. V kategórii veteránov od 50 rokov zvíťazil Poliak Tadeusz Jasek (Zywiec) za 3:22:34 hod. pred Petrom Polákom (Polysoft Košice) za 3:36:49 hod. a tretím Jurajom Fotulom (O5 BK Furča ) za 3:56:07 hod. Jediná štartujúca žena Eva Hatalová (MK Tatran Sp.N.Ves) dobehla v čase 4:48:55 hod.