Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Lindros sa predbežne dohodol s NY Rangers na 37 miliónoch

TASR|17. aug 2001 o 11:46

New York (TASR) - Rokovania o prestupe jedného z najznámejších hokejistov deväťdesiatych rokov Erica Lindrosa sú podľa predbežných správ vo finálnej fáze. Dvadsaťosemročný útočník, ktorý pre niekoľkonásobné otrasy mozgu nehral v NHL viac ako rok...

New York (TASR) - Rokovania o prestupe jedného z najznámejších hokejistov deväťdesiatych rokov Erica Lindrosa sú podľa predbežných správ vo finálnej fáze. Dvadsaťosemročný útočník, ktorý pre niekoľkonásobné otrasy mozgu nehral v NHL viac ako rok, sa podľa neoficiálnych správ dohodol s NY Rangers na štvorročnej zmluve za 37 miliónov dolárov.

V prípade uskutočnenia tejto veľkolepej transakcie by sa po boku vyhasnutej hviezdy NHL predstavili aj dvaja slovenskí hokejisti Zdeno Cíger a Peter Smrek. Všetko však záleží na rokovaniach s Philadelphiou, Erikovým otcom Carlom a avedením Rangers. Letci z Philadelphie by mali ako protihodnotu za svojho bývalého kapitána získať útočníkov Jana Hlaváča a Pavla Brendla, obrancu Kima Johnssona a miesto v draftu.

Viacročný kontrakt pre Lindrosa vraj obsahuje mnoho neobvyklých podmienok, ktoré majú Rangers chrániť v prípade Erikových zdravotných problémov. Lindros tak dostane úplný plat iba v prípade, že odohrá určité množstvo zápasov. Navyše, ak Lindrosa postihne v prvej štvrtine sezóny ďalší otras mozgu, jazdci získajú od Philadelphie miesto v prvom kole draftu.

Súvisiace články