Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Lindros hráčom New York Rangers

TASR|19. aug 2001 o 01:10

New York 18. augusta (TASR) - Predstavitelia klubu zámorskej NHL New York Rangers sa dohodli s vedením Philadelphie Flyers na prestupe útočníka Erica Lindrosa. Kanadský center, ktorý v dôsledku...

New York 18. augusta (TASR) - Predstavitelia klubu zámorskej NHL New York Rangers sa dohodli s vedením Philadelphie Flyers na prestupe útočníka Erica Lindrosa. Kanadský center, ktorý v dôsledku niekoľkonásobných otrasov mozgu nehral v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete viac ako rok, sa dohodol s "jazdcami" na štvorročnej zmluve v hodnote 37 miliónov dolárov. Za Lindrosa poputujú do Philadelphie dvaja českí útočníci Ján Hlaváč a Pavel Brendl a švédsky obranca Kim Johnsson.

"S predstaviteľmi New York Rangers sme dotiahli záležitosti okolo poistenia a už nič nestojí v ceste tomu, aby sa stal Lindros ich hráčom. Eric absolvoval v uplynulých dňoch lekársku prehliadku u neurológa Jamesa Kellyho i u klubového lekára Rangers, pričom obaja potvrdili, že je zdravý a pripravený hrať," povedal generálny manažér Philadeplhie Bob Clarke.

Lindros, ktorý sa stane spoluhráčom slovenských hokejistov Zdena Cígera a Petra Smreka, by mal vo svojej prvej sezóne u Rangers zarobiť 9 miliónov dolárov. Všetko však závisí od toho, či bude zdravotne v poriadku. Súčasťou dohody je údajne aj klauzula, že keď Lindros utrpí v prvej štvrtine novej sezóny ďalší otras mozgu, Rangers dostanú od Philadelphie právo výberu v prvom kole budúcoročného draftu.

Súvisiace články