Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Limu napadol opitý Ír, Brazílčan dostane medailu

SITA|29. aug 2004 o 20:43

ATÉNY 29. augusta (SITA) - Podľa posledných informácii gréckej polície pokojný priebeh poslednej atletickej disciplíny na OH v Aténach, maratónu mužov, prerušil bývalý írsky kňaz, ktorý bol pod vplyvom ...

ATÉNY 29. augusta (SITA) - Podľa posledných informácii gréckej polície pokojný priebeh poslednej atletickej disciplíny na OH v Aténach, maratónu mužov, prerušil bývalý írsky kňaz, ktorý bol pod vplyvom alkoholu a z dosiaľ nezistených príčin napadol v tom čase vedúceho bežca Vanderleia de Limu z Brazílie. Násilník nápadne pripomínal írskeho výtržníka Corneliusa Horana, ktorý minulý rok vbehol na dráhu počas Veľkej ceny Anglicka seriálu F1 v Silverstone a musel si odpykať vo väzení dvojmesačný trest. "Muž sa priznal, že je z Írska a bol značne opitý. Ďalej uviedol, že čas pred incidentom strávil v krčme. Vyšetrovanie naďalej pokračuje," povedal agentúre Reuters nemenovaný policajný zdroj.

Celý incident sa odohral približne šesť kilometrov pred cieľom, keď muž odetý do írskeho kroja s textom oslavujúcim istú židovskú sektu na chrbte prekrížil brazílskemu vytrvalcovi dráhu a agresívne ho vytlačil na okraj cesty k divákom lemujúcim olympijskú trať. Po vyslobodení Lima pokračoval v pretekoch na vedúcej pozícii, ale postupne ho predbehli neskorší víťaz Stefano Baldini z Talianska a Američan pochádzajúci z Eritrey Mebrahtom Keflezighi. Lima sa tak musel uspokojiť s bronzovou medailou. "V momente útoku som stratil nádej na zlatú medailu. Mal som strach, pretože som nevedel, že či útočník nie je ozbrojený," povedal Brazílčan, ktorému Medzinárodný olympijský výbor (MOV) udelí medailu Pierra de Coubertin za výnimočnú ukážku dodržiavania fair play a olympijských hodnôt.


Súvisiace články