Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Limity si vyplávali len juniori

Sportnet|1. jún 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Veľká Cena Slovenska v plávaní dopísala v nedeľu na bratislavských Pasienkoch 42. kapitolu. Tradičné podujatie bolo pre trojicu našich reprezentantov a účastníkov ME v Madride Ivanu Langeovú, Denisu Smolenovú a Miroslava Machoviča jednou ...

BRATISLAVA - Veľká Cena Slovenska v plávaní dopísala v nedeľu na bratislavských Pasienkoch 42. kapitolu. Tradičné podujatie bolo pre trojicu našich reprezentantov a účastníkov ME v Madride Ivanu Langeovú, Denisu Smolenovú a Miroslava Machoviča jednou z posledných možností splniť limit na olympiádu v Aténach. Neuspel však ani jeden. Langeová vyhrala vo finále 50 m voľný spôsob časom 25,93, o 29 stotín pomalším ako je ostrý A-limit do Atén. Skúsená reprezentantka, žijúca v Nemecku, má posledný pokus na jeho splnenie počas budúceho víkendu na podujatí Českého pohára v Prahe-Podolí.

Talentovaná 15-ročná Smolenová zvíťazila na 50 m i 100 m motýlik. Na dvojstovke, kde ašpiruje na účasť v Aténach, finišovala druhá slabým časom 2:23,19 (A-limit má hodnotu 2:11,20, B-limit 2:17,76). V dobrom svetle sa predstavili slovenskí juniori. K šestici reprezentantov so splnenými limitmi na ME v Lisabone sa VC Slovenska pridali ďalší traja - Matej Lepieš, Katarína Gálová a Michal Navara. (tasr, oš)

Súvisiace články