Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ligu majstrov budú hrať kluby z 22 krajín

Sportnet|Publikované 26. jan 2009 o 23:00

Medzinárodná federácia ľadového hokeja (IIHF) v pondelok zverejnila formát a termíny Ligy majstrov pre sezónu 2009/2010.ZÜRICH. V nasledujúcom

Medzinárodná federácia ľadového hokeja (IIHF) v pondelok zverejnila formát a termíny Ligy majstrov pre sezónu 2009/2010.

ZÜRICH. V nasledujúcom ročníku budú v súťaži štartovať mužstvá z dvadsiatich dvoch krajín. K Rusku, Fínsku, Švédsku, Švajčiarsku, Nemecku, Česku a Slovensku pribudne pätnásť krajín, ktoré figurujú na 8. až 22. priečke európskeho rebríčka IIHF. Súťaž bude rozdelená na tri fázy, dve kvalifikačné a hlavnú fázu. Do prvej časti sa zapojí 18 tímov, rozdelených do šiestich skupín po troch, pričom ďalej postupujú iba víťazi. Okrem majstrov z krajín umiestnených na 8. až 22. mieste rebríčka ju budú hrať aj víťazi základných častí zo Slovenska, Švajčiarska a Nemecka. Do druhej časti zasiahnu už aj víťazi základných častí z Ruska, Fínska, Česka a Švédska. Kluby sa rozdelia do piatich dvojíc, ktoré budú bojovať o päť postupových miest do ďalšej časti súťaže.

Hlavná fáza sa bude hrať rovnakým systémom ako v uplynulej sezóne. K piatim kvalifikantom sa pridajú národní šampióni zo siedmich najlepších líg. Dvanásť tímov sa rozdelí do štyroch skupín po troch a do semifinále postupujú iba víťazi. Záverečné zápasy sa budú hrať systémom doma - vonku a celkový víťaz by si mal zahrať proti tímu z NHL o Victoria Cup. V prípade, že prvý tím po základnej časti vyhrá aj play off, druhým zástupcom danej krajiny v LM bude klub, ktorý skončí na druhom mieste po základnej časti.

Termíny:

n 11. až 13. septembra - prvá kvalifikačná fáza

n 23. a 30. septembra - druhá kvalifikačná fáza

n 14. októbra až 9. decembra - skupinová fáza

n 6. a 13. januára 2010 - semifinále

n 20. a 27. januára 2010 - finále

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.