Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Liga starých pánov už túto nedeľu

Sportnet|Publikované 10. okt 2002 o 22:00

Košice Od začiatku tohto roka pripravoval Mestský zväz sálového futbalu v Košiciach súťaž starých pánov, pričom veková hranica bola stanovená na 40

rokov a starších. V úvodnom nultom ročníku, ktorý sa hral od marca do júna bojovalo osem celkov a prvenstvo patrilo po 14 kolách hráčom Asanaratesu, pred Feynordom a Spojmi. "Nultý ročník splnil naše predstavy, keď na palubovku sa vrátili bývalí hráči, ktorým ani vek ani kilá neubrali z futbalového umenia. Pred týmto ročníkom som očakával väčší záujem družstiev, avšak na druhej strane zisťujem, že zostaviť družstve s dostatočným počtom hráčov nie je jednoduché," hovorí predseda Mestskej únie sálového futbalu Martin Andor.

Nový ročník, ktorý sa začína už túto nedeľu sa bude hrať systémom jeseň jar a podľa slov M. Andora prihlásených je sedem celkov, pretože na poslednú chvíľu sa odhlásili Robkerk. "Pôvodne sme rátali, že nový ročník začneme s desiatimi celkami, ale zatiaľ to vyzerá, že súťaž odštartujeme so siedmimi. Potešilo by ma, ak by sa do začiatku prvého kola niektoré družstvo prihlásilo, a v Lige starých pánov bol párny počet celkov," prezradil M. Andor. Na včerajšej porade vedúcich družstiev pred začiatkom nového ročníka Ligy starých pánov boli vyhodnotení aj najlepší hráči jednotlivých celkov, ako aj samotnej súťaže. Najlepším brankárom sa stal Jiří Shejbal z Feyenordu, hráčom Jozef Džurina a strelcom Jaroslav Tóth, obaja sú hráčmi víťazného Asanaratesu.

Na záver ešte pripomenieme, že v jednotlivých družstvách môžu štartovať hráči, ktorí v tomto roku dovŕšia 40 rokov a starší. Hracím dňom je nedeľa a družstvá sa stretnú dvojkolovo, alebo trojkolovo, v prípade nepárneho počtu účastníkov. Hrať sa bude 2 x 20 minút s loptou s tlmeným odskokom. Jedinou úľavou pre starých pánov je 5 hráčov v poli a brankár.

Program prvého kola v nedeľu od 15.00 h: Feyenord Myslava, 15.45 Vulkont Spoje Hurican, 16.30 Bar Paula Trend KVP.

V tomto týždni dohrajú aj stretnutia 3. kola Mestskej ligy sálového futbalu. V prvých troch stretnutiach sa zrodili tieto výsledky: KVP - Juh 2:2, Izolex Koreko 1:0 a Kondor Qeens's Tip 3:1. Dnes podvečer od 17.00 h kolo dohrajú zostávajúcimi stretnutiami Slovmatic Expotech, Robker Delta Fans, Kapital Banka, Pirati - Alko 92, Universitas Plzeňská hospoda, Donatus PČSP.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.