Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Liga mládeže

Sportnet|Publikované 30. jan 2009 o 23:00

SPIŠ. ŠKM a CVČ Spišská Stará Ves usporiadal v priestoroch CVČ 3. kolo Ligy mládeže Spiša v rapid šachu. Mladý šachový klub svojim vekom aj vekom

svojich členov privítal 89 mladých šachistov, čo je v tomto ročníku najvyšší počet detí v jednotlivých kolách LMS. Počtu účastníkov prospela účasť detí z Lendaku, Plavnice, Starej Ľubovne, ktorí sa zúčastnili LMS prvykrát ale predovšetkým domácich ratolestí, ktorým sa venuje Mgr. Miloslav Cisko a ktorému aj patrí poďakovanie za zorganizovanie vydareného podujatia.

Šachová mlaď súťažila v dvoch turnajoch hraných švajčiarskym systémom na 7 kôl, pričom vyhodnocovaných bolo päť vekových kategórií, pri rovnosti bodov rozhodovalo pomocné hodnotenie. V turnaji starších medzi 22 účastníkmi si najlepšie počínal Patrik Nemergut zo Starej Ľubovne, ktorý získal 6,5 bodu. Nasledoval ho 2. Matej Nemergut zo St. Ľubovne s 5,5 bodmi a 3. skončil Milan Turzák z Gelnice s 5 bodmi. Chlapcom dobre konkurovali aj dievčatá, najlepšia z nich Slávka Galovičová z Popradu skončila na 5. mieste so 4,5 bodmi. Ďalšie poradie dievčat - 2. Lucia Hudáčeková z Lendaku 3,5 b, 3. Natália Regecová, 4. Mária Labovská, obe zo Spišskej Starej Vsi a obe 3,5 b.

V turnaji mladších vekových kategórií započítavanom do Šachovej Grand Prix Slovenska si medzi 67 účastníkmi opäť najlepšie počínal Matej Cisko zo Sp. St. Vsi, ktorý zvíťazil so získom 6,5 bodu. Nasledoval ho 2. Peter Kanoš z Pohorelej a 3. Ján Ďumbala zo Sp. Hrhova, ktorí získali zhodne 6 bodov. Aj v tomto turnaji si výborne počínali dievčatá, najlepšia z nich, Anna Mária Kotočová z Pohorelej, skončila na 4. mieste spoločného poradia s 5,5 b. Ďalšie poradie dievčat - 2. Henrieta Kopnická z Popradu, 3. Janka Barutová z Bardejova, 4. Marika Šagiová z Pohorelej, všetky 5 b.

V jednotlivých vekových kategóriách boli ocenení peknými vecnými cenami (malú pozornosť si však odniesli všetci):

do 8 rokov - 1. F. Gábor, Margecany (celkovo výborné 7. miesto), 2. R. Volčko, KK Bardejov, 3. M. Molnár, CVČ Poprad ,

do 11 rokov - 1. Ma. Cisko, Sp. St. Ves, 2. M. Galovič, CVČ Poprad, 3. F. Budzák, Lendak,

do 14 rokov - 1P. Kanoš., Pohorelá, 2. Ďumbala, Ján, Sp. Hrhov, 3. A.M. Kotočová, Pohorelá,

do 16 rokov - 1. P. Nemergut, 2. M. Nemergut, obaja St. Ľubovňa, 3. Galovičová, Svit,

do 20 rokov - 1. M. Turzák, Gelnica, 2. R. Čarňanský, Košice, 3. Dan. Galik, Sp. St. Ves.

Seriál piatich turnajov v celkovom hodnotení určí majstrov Spiša v šachu mládeže pre sezónu 2008/09, do hodnotenia sa deťom započítavajú štyri najlepšie výsledky.

Tradičné podujatie pokračuje v sobotu 24.2.2009 v Spišskej Novej Vsi svojim štvrtým kolom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.