Radosť futbalistov Manchester City. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet|28. apr 2021 o 22:56 (aktualizované 29. apr 2021 o 00:09)

Vyrovnávajúci gól City domácich zaskočil.

Paríž St. Germain - Manchester City 1:2 (1:0)

Gól: 15. Marquinhos - 65. De Bruyne, 71. Mahrez

Rozhodoval: Brych (Nem.). ŽK: 70. Paredes, 74. Neymar - 31. Cancelo, 86. De Bruyne

ČK: 78. Gueye (PSG)

PSG: Navas - Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Bakker - Gueye, Paredes (83. Herrera) - Di María (80. Danilo), Verratti, Neymar - Mbappe

City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Cancelo (61. Zinčenko) - Gündogan, Rodri, De Bruyne - Mahrez, B. Silva, Foden

PARÍŽ. Futbalisti Manchestru City spravili výrazný krok k postupu do finále Ligy majstrov. V stredajšom prvom zápase semifinále zvíťazili na ihrisku Paríža St. Germain 2:1, hoci od 15. minúty prehrávali.

O obrat sa postarali v druhom polčase Kevin de Bruyne a Riyad Mahrez. Odveta je na programe v utorok 4. mája.

PSG využil sériu rohových kopov

Oba tímy začali v svižnom tempe, prvú šancu mal Neymar, ale na Edersona nevyzrel.

Parížania hrozili z rohových kopov, v 13. minúte sa lopta dostala ku Kylianovi Mbappému, ten ju posunul Marcovi Verratimu, ale francúzsky stredopoliar neprepálil zhluk hráčov.

Lopta sa však dostala k Angelovi Di Maríovi, ktorého strelu tečoval jeden z hosťujúcich futbalistov.

Argentínčan následne zahral ďalší roh a tentoraz s úspešnou koncovkou, na prudký center si nabehol Marquinhos a svojím tretím zásahom v tomto ročníku Ligy majstrov otvoril skóre.

Vzápätí sa do nečakanej príležitosti dostal Bernardo Silva, ktorý v poslednej chvíli zachytil center Joaa Cancela, ale Keylor Navas si priestor pred ľavou žrďou postrážil.

V 32. minúte mali domáci opäť namále, no pred Mahrezovým zakončením z bezprostrednej blízkosti bránky zasiahol Leandro Paredes.

Kevin De Bruyne (druhý zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelenom góle.
Brankár PSG Keylor Navas zaváhal v zápase proti Manchester CIty.
Neymar na zemi v zápase PSG - Manchester City.
Kevin De Bruyne.
Futbalisti PSG sa tešia po strelenom góle.
Neymar (vľavo) a Marquinhos sa tešia po strelenom góle.
Futbalisti PSG Marquinhos (vpravo) a Neymar.
Ángel Di María a Joao Cancelo.
Momentka zo zápasu PSG - Manchester City.
Leandro Paredes (vľavo) a Kyle Walker.
Kyle Walker a tréner Pep Guardiola.

City pomohlo šťastie

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia, ktorí doťahovali, ale ich snaha nepriniesla výsledok. Naopak, druhý gól mohol pridať Paríž, keď Mbappe hľadal Verratiho, ale ten na jeho prízemný center nedosiahol.

City opäť získalo územnú prevahu, a hoci najprv bez výraznejšej šance, napokon mu pomohlo šťastie.

(Autor: SofaScore)

V 65. minúte sa po rohovom kope dostala lopta k De Bruynemu, ten poslal rotovaný center do šestnástky, ktorý prekvapil Navasa a skončil za jeho chrbtom - 1:1.

Zo strany hostí to však nebolo všetko, už o šesť minút neskôr dostali k dispozícii priamy kop a Mahrez efektne otočil stav na 2:1.

Domácim potom ešte viac skomplikoval situáciu Idrissa Gueye, ktorý za faul na Ilkaya Gündogan inkasoval červenú kartu.

City už záverečný tlak nevyužili, ale napriek tomu si vypracovali sľubnú pozíciu pred budúcotýždňovou domácou odvetou.

Strelec víťazného gólu Mahrez odohral vydarený zápas. Podľa portálu SofaScore dostal skvelú známku 8,3, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov na ihrisku.

Okrem gólu vyhral 10 z 13 súbojov a mal vysokú úspešnosť prihrávok - až 96 percent.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Manchester City predviedol skvelý obrat, pomohlo mu aj zaváhanie PSG