Chelsea sa teší z postupu do finále, Realu nedovolila streliť ani gól

Radosť futbalistov Chelsea FC. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|5. máj 2021 o 22:54 (aktualizované 5. máj 2021 o 23:30)

Rozhodovali: Orsato - Giallatini, Preti. ŽK: Jorginho, Christensen, Mount - Ramos, Nacho, Kroos, Valverde

/prvý zápas: 1:1, do finále postúpila Chelsea/

Chelsea: E. Mendy - Christensen, T. Silva, Rüdiger - Azpilicueta (88. James), Kante, Jorginho, Chilwell - Havertz (90.+4 Giroud), Werner (67. Pulišič), Mount (89. Ziyech)

Real: Courtois - Nacho, Militao, Ramos, F. Mendy (63. Valverde) - Kroos, Casemiro (76. Rodrygo), Modrič - Vinicius (63. Asensio), Benzema, E. Hazard (89. Diaz)

LONDÝN. Futbalisti Chelsea FC postúpili do finále Ligy majstrov. V stredajšej domácej semifinálovej odvete zdolali Real Madrid 2:0 vďaka gólom Tima Wernera a Masona Mounta.

Úvodné stretnutie sa v španielskej metropole skončilo remízou 1:1. Finálovým súperom Londýnčanov bude 29. mája v Istanbule v čisto anglickej konfrontácii Manchester City.

Londýnčania sa do finále Ligy Majstrov prebojovali tretíkrát v klubovej histórii. Pri predchádzajúcej účasti v roku 2012 zdvihli trofej nad hlavu po víťazstve nad Bayernom Mníchov.

Werner sa tešil na druhý pokus

Realu sa stihol uzdraviť kapitán a stopér Sergio Ramos, v porovnaní s prvým meraním síl mu však v strede obrany chýbal zranený Raphael Varane.

Chelsea od úvodného výkopu vyrukovala s vysokým napádaním a nedovoľovala súperovi rozvíjať súvislejšiu ofenzívu.

Domáci boli dôrazní v osobných súbojoch a vykrývali priestor, čím nútili Madridčanov k hre do šírky.

Ben Chilwell a tréner Thomas Tuchel po zápase Chelsea - Real Madrid.
Mason Mount (vľavo) a César Azpilicueta v zápase Chelsea - Real Madrid.
Mason Mount strieľa gól v zápase Chelsea - Real Madrid.
Karim Benzema (vľavo) a Antonio Rudiger v zápase Chelsea - Real Madrid.
Sergio Ramos v zápase Chelsea - Real Madrid.
Andreas Chistensen a Eden Hazard (vpravo) v zápase Chelsea - Real Madrid.
Timo Werner (vľavo) a Casemiro v zápase Chelsea - Real Madrid.
Timo Werner sa teší po strelenom góle v zápase Chelsea - Real Madrid.
Timo Werner strieľa gól v zápase Chelsea - Real Madrid.
Sergio Ramos a Kai Havertz (vpravo) v zápase Chelsea - Real Madrid.

V 18. minúte Chelsea predviedla rýchlu akciu, na konci nej skóroval Werner, ale gól neplatil pre ofsajd.

Real potom zahrával rohový kop, z protiútoku však v 28. minúte inkasoval.

Po efektívnej kombinácii sa do šestnástky vrútil Kai Havertz, jeho lob ponad Courtoisa sa odrazil od brvna a Werner hlavou doťukol loptu do prázdnej bránky.

(Autor: SofaScore)

Chelsea bola aktívnejšia

Okamžite po prestávke sa Chelsea mohla dostať do dvojgólového vedenia, Cesar Azpilicueta odcentroval z pravého krídla na hlavu Havertza a ten trafil brvno.

Domáci boli v druhom polčase nebezpečnejší a chceli definitívne zlomiť dvojzápas vo svoj prospech.

Striedajúci Federico Valverde udržal hostí nad vodou v 66. minúte, keď po ďalšej rýchlej kontre zblokoval zakončenie N'Gola Kantého.

Silva minul priestor troch žrdí svojou ďalšou hlavičkou v sľubnej pozícii po štandardnej situácii a tesne vedľa potom vystrelil striedajúci Christian Pulišič, ktorý sa presadil v prvom zápase.

Tieto zahodené šance domácich nemrzeli, nepoľavili v pozornom bránení a v 85. minúte sa dočkali aj poisťujúceho zásahu.

Kanté získal loptu na polovici súpera, Pulišič si v šestnástke "natiahol" obrancov aj Courtoisa, prihral pred bránku Mountovi a ten zblízka do odkrytej siete upravil na 2:0.

Jednou z ústredných postáv zápasu bol strelec úvodného gólu Werner. Podľa portálu SofaScore dostal známku 8,1. Odohral pritom iba 67 minút.

Spomedzi všetkých hráčov na ihrisku bol lepší iba brankár Chelsea Edouard Mendy (8,2), ktorý predviedol skvelý výkon a za svoj chrbát nepustil žiadnu loptu.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Chelsea sa teší z postupu do finále, Realu nedovolila streliť ani gól