Ronaldo v úplnom závere zariadil výhru, trápenie Barcelony pokračuje

Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|29. sep 2021 o 22:57 (aktualizované 29. sep 2021 o 23:54)

V šlágri kola vyhral Juventus Turín nad FC Chelsea.

BRATISLAVA. Futbalisti obhajcu trofeje FC Chelsea podľahli Juventusu Turín 0:1 v stredajšom šlágri Ligy majstrov.

Tabuľku vedie s plným počtom 6 bodov Juventus, nasledujú Chelsea a Zenit s tromi, švédsky tím je bez bodu posledný.

V E-skupine figuruje FC Barcelona po dvoch zápasoch prekvapujúco na chvoste tabuľky. Po domácom debakli 0:3 proti Bayernu Mníchov neuspel katalánsky tím ani na pôde Benficy, ktorej podľahol rovnakým výsledkom.

Po prehre v Lisabone sa ešte viac roztriasla stolička pod trénerom Ronaldom Koemanom. Bayern Mníchov potvrdil rolu favorita a aj vďaka dvom gólom Roberta Lewandowského si doma zgustol na Dyname Kyjev, ktoré deklasoval 5:0.

Bavori sú so šiestimi bodmi lídri éčka.

(Autor: SofaScore)

Manchester United v repríze tohtoročného finále Európskej ligy UEFA zvíťazil nad Villarrealom 2:1, v nadstavenom čase o tom rozhodol Cristiano Ronaldo.

Ofenzívny líder anglického tímu nastúpil v LM na rekordný 178. zápas, čím sa v historickom rebríčku dostal na prvé miesto pred španielskeho brankára Ikera Casillasa.

United v prvom polčase podržal brankár David de Gea, ktorý zneškodnil nebezpečné pokusy Arnauta Danjumu a Paca Alcacera. V 53. minúte vyšla hosťom rýchla akcia, na ktorej konci bol gól Alcacera.

United to nezabalili, po hodine hry vyrovnal ľavý bek Alex Telles a keď už sa zdalo, že si tímy podelia body, priťukol Jesse Lingard loptu Ronaldovi a ten rozhodol.

FC Salzburg zvíťazil nad OSC Lille 2:1 a so štyrmi bodmi je lídrom G-skupiny. Wolfsburg prišiel o výhru nad FC Sevilla v závere, premenená jedenástka Ivana Rakitiča rozhodla o deľbe bodov po remíze 1:1.

Liga majstrov - skupinová fáza - 29. september:

E-skupina:

Benfica Lisabon - FC Barcelona 3:0 (1:0)

Góly: 3. a 79. Nunez (druhý z 11 m), 69. Silva

ČK: 87. Garcia (Barcelona)

Bayern Mníchov - FK Dynamo Kyjev 5:0 (2:0)

Góly: 12. a 27. Lewandowski (prvý z 11 m), 68. Gnabry, 74. Sane, 87. Choupo-Moting

F-skupina:

Manchester United - Villarreal CF 2:1 (0:0)

Góly: 60. Telles, 90.+5 Ronaldo - 53. Alcacer

G-skupina:

VfL Wolfsburg - FC Sevilla 1:1 (0:0)

Góly: 49. Steffen - 86. Rakitič (z 11 m)

ČK: 85. Guilavogui (Wolfsburg)

FC Red Bull Salzburg - Lille OSC 2:1 (1:0)

Góly: 35. a 53. Adeyemi (oba z 11 m) - 62. Yilmaz

H-skupina:

Juventus Turín - Chelsea FC 1:0 (0:0)

Gól: 46. Chiesa

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ronaldo v úplnom závere zariadil výhru, trápenie Barcelony pokračuje