Škriniar bol mužom zápasu, Interu zariadil prvý bod v Lige majstrov

Momentka zo zápasu Šachtar Doneck vs. Inter Miláno.
Momentka zo zápasu Šachtar Doneck vs. Inter Miláno. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. sep 2021 o 20:45

Ajax Amsterdam rozhodol o výhre už v prvom polčase.

KYJEV. Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom remizovali v dueli D-skupiny Ligy majstrov v Kyjeve so Šachtarom Doneck 0:0.

Ajax Amsterdam zdolal v C-skupine Besiktas Istanbul 2:0 gólmi Stevena Berghuisa a Sebastiena Hallera.

Šachtar začal proti Interu aktívne a už v 5. minúte sa mohol ujať vedenia. Solomon prešiel obranou hostí ako nôž maslom, no jeho delovka mierila tesne vedľa žrde.

Inter prvýkrát pohrozil po štvrťhodine hry, keď technická strela Barellu skončila na brvne. V 34. minúte spálil veľkú šancu Džeko, ktorý prestrelil bránku Šachtaru.

Na začiatku druhého polčasu sa skvelým obranným zákrokom prezentoval Škriniar, ktorý zabránil Pedrosovi skórovať do odkrytej bránky.

V 66. minúte mal gól na kopačke Martinez, no jeho volej minul Pjatovovu bránku.

Ukrajinský reprezentant sa v závere vyznamenal pri šanciach Correu i De Vrija a tak sa v Kyjeve zrodila bezgólová remíza.

(Autor: SofaScore.com)

Slovenský obranca bol vyhlásený po zápase za najlepšieho hráča stretnutia.

Špecializovaný portál SofaScore.com mu udelil vysokú známku 8.3, ako jediný hráč pokoril hranicu 8 bodov z desiatich.

Škriniar vyhrával dôležité súboje a mal vysokú percentuálnu úspešnosť prihrávok.

Liga majstrov - skupinová fáza - 28. september:

C-skupina:

Ajax Amsterdam - Besiktas Istanbul 2:0 (2:0)

/Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Škriniar bol mužom zápasu, Interu zariadil prvý bod v Lige majstrov