Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Liga majsteriek na Spiši sa začína

Majsterky na Spiši. O postup do semifinále budú bojovať v metropole Spiša štyri majstrovské družstvá. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 18. okt 2013 o 00:00

Dnešným stretnutím Karviná – Hvidovre sa začína najvýznamnejšia hokejová udalosť v regióne.

Po dvoch rokoch sa na spišskonovoveskom ľade predstavia majsterky štyroch európskych krajín v skupinovej fáze.

SP. NOVÁ VES. V metropole Spiša sa predstavia majsterky Česka, Poľska, Dánska a domáce HC Osy. Hrá sa systémom každý s každým a víťaz postupuje do ďalšej fázy tejto súťaže.

Prvým veľkým úspechom pre ženský hokejový klub zo Spiša bolo pridelenie organizácie tohto turnaja.

„Záujem o organizovanie skupinovej fázy bol veľký. Len v kútiku duše sme dúfali, že nám IIHF priklepne tento turnaj. Pred dvoma rokmi boli veľmi pozitívne ohlasy, a to možno najviac zavážilo. S prípravami sme začali od leta, teraz dolaďujeme detaily. Vo štvrtok ráno už mali naše dievčatá tréning. Nastúpiť by sme mali v plnej sile a kompletnej zostave,“ uviedol šéf ženského hokeja na Spiši a hlavný organizátor podujatia Miroslav Gavalier.

Po tri zápasy

Od piatka do nedele sa každý deň odohrajú dva zápasy. Dnes sa začína turnaj súbojom Karviná – Hvidovre. Po nich o 19. hodine Spišiačky nastúpia proti Polóniy Bytom.

V sobotu hrajú dvojice Karviná – Polonia Bytom, o 19. hodine Spišská Nová Ves – Hvidovre. V nedeľu turnaj pokračuje stretnutiami Hvidovre – Polonia Bytom a záverečným súbojom Spišská Nová Ves – Karviná.

„Najväčšou neznámou sú pre nás Dánky. Máme informácie o poľskom tíme a najviac o českom. Mojím tajným snom je postup do semifinálovej fázy. V prípade nášho úspechu, už išla prihláška na IIHF o organizovaní semifinále. Všetkých fanúšikov športu a ľadového hokeja pozývame na túto veľkú udalosť,“ dodal M. Gavalier.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články