Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lietajúce kone skoro spadli z oblakov

Sportnet|Publikované 15. nov 2006 o 23:00

Prešov - Lietajúce kone možno po prvýkrát v tejto sezóne vzlietli až príliš vysoko. Inak si nemožno vysvetliť ich výkon v prvých dvoch tretinách

zápasu 20. prvoligového kola proti HK VTJ Trebišov (5:3). "PO tom, čo naposledy porazili Trnavu 10:3, začali všetci hráči akoby žiť v oblakoch," nechal sa počuť tréner prešovských hokejistov Dušan Kapusta. A pokračoval ďalej: "V stretnutí so Zemplínčanmi sa naplno prejavila nevyzretosť tohto mužstva, starší hráči na chvíľu nemali svoj deň a mladí už odrazu takú situáciu nezvládali. Samozrejme, že najdôležitejší je konečný výsledok, no každopádne treba brať tento duel aj ako ponaučenie do ďalšieho priebehu súťaže." Kormidelník HK LK tiež uviedol, že jeho zverenci otočili nepriaznivý vývoj z 1:3 na 5:3 aj preto, že boli fyzicky lepšie pripravení než súper. "Samozrejme, netvrdím, že sme neboli aj o čosi lepší, no nie celých 60 minút. Hlavne v prostrednej tretine podali chlapci nezodpovedný výkon, chýbala im disciplína. Zápas si tak zbytočne skomplikovali. Našťastie sa ale počas druhej prestávky v kabíne správne vyhecovali, čo sa prejavilo už v úvodných minútach tretej tretiny." Na margo inkasovaných gólov D. Kapusta povedal: "Pri nich sa ukázala naša benevolentnosť pri bránení. Vojtek so Sekáčom napríklad nesmú dovoliť hráčovi súpera dorážať puk pred brankárom a presadiť sa." V kádri Lietajúcich koní už nefiguruje meno Tomáša Troligu, ktorý sa pokúsi uspieť v konkurencii extraligového MHC Martin. "Chýbal nám aj proti Trebišovu. Myslím si, že v prvých dvoch tretinách by bol dosiahol nejaký gól, či prihrávku. Je to dobrý hokejista, verím, že sa vďaka svojej buldočej povahe dokáže presadiť."

Šarišania majú na svojom konte 98 vsietených gólov. Mnohí fanúšikovia sa dovolávali magickej stovky v meraní síl s Trebišovom, no nedočkali sa. Tá možno padne v ich dnešnom vystúpení v Detve. Stretnutie ďalšieho, 22. kola odohrajú potom na ľade HK 99 Ružinov Bratislava. S tým istým súperom sa stretnú už v najbližšom domácom majstráku v piatok 24. septembra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.