Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Lietajúce kone dnes s Topoľčanmi

Sportnet|Publikované 15. nov 2007 o 23:00

Po krátkej reprezentačnej prestávke sa na Slovensku opäť otvorili brány zimných štadiónov, extraligových i prvoligových. V druhej najvyššej súťaži

pokračuje už iba pätnásť tímov. Po tom, čo Ružomberčania nenastúpili na tri zápasy, boli z nej vylúčení. Prešovskí hokejisti naposledy vyhrali v stretnutí 18. kola v Dolnom Kubíne 4:3 po samostatných nájazdoch. Pokus rozhodnúť duel vo svoj prospech v "nadstavenom čase" im tak do tretice konečne vyšiel. Predtým neboli úspešní v Banskej Bystrici (1:2 pp) a doma proti Piešťanom (3:4 sn). Dnes privítajú v Sedlo aréne Topoľčany.

PREŠOV. Prvú tretinu merania síl v Dolnom Kubíne prehrali Lietajúce kone 0:1, z čoho viní tréner Peter Gürtler hráčov tretej päťky. "Gól sme inkasovali po ich hrubej chybe. A to ovplyvnilo ďalší priebeh duelu." Kormidelník Šarišanov ďalej uviedol, že jeho zverencov do určitej miery porazil jediný domáci hráč. "Bol ním Pokrivčák, ktorý posilnil Kubínčanov príchodom z extraligového Martina. Dal nám tri góly". Čierno-bielych treba napriek tomu za dvojbodový zisk aj pochváliť. "Samozrejme, veď sme prehrávali už 0:3. Našťastie, druhá polovica zápasu patrila jasne nám."

Spoľahliví v oslabeniach

Navyše od 50. minúty museli hokejisti HK LK hrať často v oslabení. "Najprv necelé dve minúty o dvoch hráčov, potom nasledovalo ďalšie klasické oslabenie. Štrnásť sekúnd pred uplynutím riadneho hracieho času si zasa sadol na lavicu hanby Cmorej," upresnil prešovský kouč. A keďže sa predĺženia hrávajú na obidvoch stranách iba so štyrmi hráčmi, východniari odohrali 61. a časť 62. minúty v oslabení troch proti štyrom. "Zvládli sme to, čo ma veľmi teší. Mimochodom, v hre troch proti piatim sme doteraz inkasovali v tejto sezóne len jediný gól. Nepoznám podrobne štatistiky, no myslím si, že v tomto ukazovateli je naše mužstvo najlepšie v súťaži".

Melicherčíkov rozhodujúci blafák

Lietajúce kone využili v Dolnom Kubíne aj jednu presilovku. "Podarilo sa to Melicherčíkovi. Chlapci najprv nedokázali skórovať pri 20-sekundovej početnej výhode o dvoch mužov, no pri hre štyroch proti piatim to už vyšlo. Bol to dôležitý gól. Znamenal vyrovnanie na 3:3. Melicherčík potom uspel aj v rozhodujúcom samostatnom nájazde, keď si domáceho brankára vychutnal pekným blafákom." Pred dnešným stretnutím 19. kola je P. Gürtler miernym optimistom. "Topoľčany by sme mali zdolať. Tiež si myslím, že by to mohol byť dobrý hokej. Hostia sú pravidelným účastníkom súťaže, disponujú skúseným kádrom. Pri dodržaní maximálnej disciplíny v obrane máme šancu na úspešný výsledok."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.