Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Líderkou Austrálie proti Ukrajine Slovenka Grothová

Jarmila Grothová (Autor: SITA/AP)
SITA|6. apr 2011 o 09:41

Austrália bude chýbať v blížiacom sa stretnutí Pohára federácie jednotka Samantha Stosurová.

MELBOURNE. Austrália si musí v blížiacom sa stretnutí o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie 2012 tenisových reprezentačných družstiev žien poradiť s ukrajinským súperom bez svojej rebríčkovej jednotky Samanthy Stosurovej. Šiesta žena svetového poradia singlistiek dala pred reprezentáciou prednosť dôkladnej príprave na antukovú časť sezóny, hoci na tom istom povrchu sa bude hrať aj 16. - 17. apríla v melbournskom Glen Iris Valley Recreation Clube.

"Rada reprezentujem Austráliu a bolo pre mňa náročné vytýčiť si priority najbližšieho programu. Pre mňa je ale extrémne dôležité sústrediť sa na antukovú sezónu a pripraviť sa na Roland Garros," uviedla zdolaná finalistka vlaňajšieho parížskeho grandslamu prostredníctvom webovej stránky Tennis Australia.

Proti Ukrajinkám bude líderkou Austrálčaniek slovenská rodáčka Jarmila Grothová (29. v rebríčku WTA pre dvojhru). Kapitán David Taylor má k dispozícii ešte ďalšie dve naturalizované hráčky Jelenu Dokičovú (64.) a Anastasiu Rodionovovú (74.) a k nim Sophie Fergusonovú (124.). "Samozrejme, sme sklamaní, že nám bude chýbať Sam, ale rešpektujeme jej rozhodnutie. Verím, že ostatné dievčatá to zvládnu a vrátime sa do elitnej osmičky," uviedol Taylor. Austrália si vlani aj s prispením dvoch víťazstiev Stosurovej poradila s Ukrajinou v Charkove 5:0 a od roku 2004 prvý raz postúpila do I. svetovej skupiny Pohára federácie.

Súvisiace články